Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem

«Bezwiednie ujawnił to artykuł, jaki ukazał się czasopiśmie Clinical Service Journal, ważnym biuletynie mającym powiązania z brytyjską służbą zdrowia, informującym o istotnych zdarzeniach medycznych…»

Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem. Gdzie się teraz znajdują?

GLI SKRIPAL AVVELENATI DA FENTANYL – NON DA NOVICHOK. E adesso dove sono?

Maurizio Blondet      29 kwiecień 2018        tłum. RAM

Skripalowie, tak ojciec jak i córka nie zostali zatruci Nowiczokiem, ale Fentanylem, tj. opioidem przeciwbólowym – 100 razy silniejszym od morfiny, którego ofiarą padają tysiące osób w Stanach Zjednoczonych.

Bezwiednie ujawnił to artykuł, jaki ukazał się czasopiśmie Clinical Service Journal, ważnym biuletynie mającym powiązania z brytyjską służbą zdrowia, informującym o istotnych zdarzeniach medycznych.

5 marca 2018, tj. w dzień po otruciu Skripalów w Salisbury, Clinical Service Journal donosił:

Salisbury District Hospital declared a “major incident” on Monday 5 March, after two patients were exposed to an opioid.

It followed an incident hours earlier in which a man and a woman were exposed to the drug Fentanyl in the city centre. The opioid is 10,000 times stronger than heroin.

Biuletyn pisał więc, że „mężczyzna i kobieta” zostali „w centrum miasta” wystawieni na działanie Fentanylu.

Jedynie 27 kwietnia tekst w biuletynie został poprawiony: „Dwoje pacjentów zostało wystawionych na działanie czegoś, o czym sądzi się, że jest opioidem”.

Salisbury District Hospital declared a “major incident” on Monday 5 March, after two patients were exposed to what is believed to be an opioid.

Dwoje osób, tj.„mężczyzna i kobieta”, są przedstawieni jako „osoby które zostały wystawione na działanie substancji w centrum miasta”.

Co się wydarzyło między datami 5 marca i 27 kwietnia?

Otóż 26 kwietnia, dziennikarka śledcza Dilyana Gaytandzhieva poinformowała o oświadczeniu Clinical Service Journal:

Fentanyl jest środkiem przeciwbólowym, powszechnie dostępnym, będącym w wolnej sprzedaży w USA i w Wielkiej Brytanii. Nie jest żadnym tajnym gazem bojowym. (…)

Dilyana Gaytandzhieva jest Bułgarką. Stała się znana po tym jak ujawniła fakt, że ogromne ilości broni wyprodukowanej w Bułgarii były dostarczane terrorystom w Syrii, tj. takim ugrupowaniom jak Daesh, Al Nusra, najrozmaitsi salafici oraz PKK – za zgodą rządu Bułgarii i na polecenie United States Special Operations Command – USSOCOM, zaopatrzone w dokumenty, które sugerowały, iż są to ładunki dyplomatyczne, a zatem wolne od jakiejkolwiek kontroli na granicach. 

Dilyana Gaytandzhieva i broń przez nią wykryta

Wszystko to odbywało się zapośrednictwem Silk Way Arlines, azerbejdżańskich linii lotniczych, które na przestrzeni ostatnich 3 lat odbyły 350 lotów dyplomatycznych i przetransportowały na konto jihadzistów syryjskich dziesiątki ton broni o wartości jednego miliarda dolarów.

Dziennikarka wykazała przy pomocy dokumentów, że te same linie lotnicze transportowały broń z Izraela, z Bałkanów i z USA do Afganistanu, Iraku, Pakistanu i Konga, jak również – towar pod przykryciem dyplomatycznym – dla sił niemieckich i duńskich w Afganistanie oraz, że ich samoloty cargo odbywały międzylądowania na najrozmaitszych lotniskach, w tym również europejskich – bez żadnego uzasadnienia technicznego (jakim może być tankowanie paliwa).

Skutkiem dochodzenia stało się dla dziennikarki bułgarskiej jej zwolnienie z pracy w sofijskiej gazecie Trud, o czym dziennikarka powiadomiła w sierpniu 2017:

I’ve just got fired for telling the truth about weapons supplies for #terrorists in #Syria on diplomatic flights

07:47 – 24 ago 2017

(…)

***

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

   za neon24.pl

Skripalowie zostali zatruci Fentanylem, a nie Nowiczokiem
ocena 3.7 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz