Kim Dzong Un podjął historyczną decyzję! Rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi to dopiero początek…

 
 
trump photo
zdjęcie cornstalker

Prezydent Stanów Zjednoczonych osiągnął ogromny sukces w pertraktacjach z przywódcą Korei Północnej. Dzięki zabiegom Donalda Trumpa udało się nie tylko powstrzymać Kim Dzong Una przed dalszymi próbami nuklearnymi, ale również nakłonić do rozmów z sąsiadami. Wszystko wskazuje na to, że w globalnej polityce szykuje się ogromny przełom…

Północnokoreański przywódca zagwarantował, że w maju zamknie nuklearny ośrodek testowy na północy kraju oraz zaprosi amerykańskich i południowokoreańskich ekspertów i dziennikarzy do udziału w tym wydarzeniu – poinformowała kancelaria południowokoreańskiego prezydenta. Kim Dzong Un miał złożyć obietnice podczas piątkowego spotkania z prezydentem Korei Południowej.

Podczas piątkowego spotkania “Korea Południowa i Korea Północna potwierdziły wspólny cel osiągnięcia wolnego od broni nuklearnej Półwyspu Koreańskiego poprzez pełną denuklearyzację” oraz zobowiązały się do “aktywnego poszukiwania wsparcia i współpracy społeczności międzynarodowej” w tym celu.

To nie koniec! Kim Dzong Un i Mun Dze In  zobowiązali się do przekształcenia rozejmu w układ pokojowy. Przypomnijmy, że Korea Południowa i Korea Północna są de facto w stanie wojny od lat 50. XX wieku. Ponadto, przywódcy koreańscy zobowiązali się do reaktywowania programu łączenia rodzin rozdzielonych po wojnie koreańskiej.

Podczas spotkania ustalono też, że prezydent Korei Południowej odwiedzi Pjongjangu jesienią br. Wcześniej Kim Dzong Un spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Donald Trump poinformował, że rozmowy odbędą się za 3-4 tygodnie. Najprawdopodobniej po tym spotkaniu, dojdzie do kolejnego szczytu – z premier Japonii. Kim Dzong Un miał wyrazić gotowość do rozmów z Japonią.

   za wrealu24.pl

Kim Dzong Un podjął historyczną decyzję! Rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi to dopiero początek…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz