Cenckiewicz ujawnia nieznane fakty z przeszłości Lecha Wałęsy! Kompromitacja to mało powiedziane…

 
wałęsa photo
zdjęcie radek.betlejewski
 

Były prezydent Lech Wałęsa i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz nie ukrywają nienawiści wobec siebie. Znany historyk zaistniał dzięki opublikowaniu informacji na temat agenturalnej przeszłości ikony „Solidarności”. Okazuje się, że Cenckiewicz posiada znacznie więcej „ciekawostek” na temat Lecha Wałęsy. Teraz ujawnił kolejną…

W piątek prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odsłonił w Gdańsku tablicę poświęconą zasłużonej działaczki opozycyjnej Maryli Płońskiej. Tablica została umieszczona na domu (ul. Wejhera 3 w Gdańsku), gdzie Maria Płońska mieszkała w l. 1967–1987 i 1989–2011 – czytamy na profilu twitterowym IPN-u.

Z tej okazji Sławomir Cenckiewicz ujawnił niezwykle kompromitujące fakty na temat byłego prezydenta Lecha Walęsy. Okazuje się, że lider „Solidarności” miał napiętnować zasłużoną antykomunistyczną działaczkę.

Wałęsa targał biedną Marylę Płońską za włosy i siłą wypędził z siedziby tworzącej się Solidarności przy Marchlewskiego w Gdańsku – wrzesień 1980. – ujawnia Cenckiewicz. W dalszej części wpisu, historyk doszukuje się motywacji Wałęsy. Miał kompleks! To Płońska przemawiała w imieniu WZZ w grudniu 1979 r. pod stocznią. No i nie była agentem! – czytamy na profilu Cenckiewicza.

   za wrealu24.pl

Cenckiewicz ujawnia nieznane fakty z przeszłości Lecha Wałęsy! Kompromitacja to mało powiedziane…
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz