Tel Awiw wyjątkowo BEZCZELNY! Wiceszef Knesetu chce ZABLOKOWAĆ ustawę o IPN i naciska na Trybunał

 
 
Hilik Bar photo
zdjęcie ygurvitz

Po raz kolejny okazuje się, jakim “sojusznikiem” jest dla Polski Izrael i jak chore są relacje naszego kraju z państwem z Bliskiego Wschodu. Tym razem, wiceprzewodniczący Knesetu – parlamentu w Izraelu Hilik Bar powiedział co prawda podczas wizyty w Wilczym Szańcu – kwaterze głównej Adolfa Hitlera, że nie było “polskich obozów zagłady”, ale dodał, że Tel Awiw chce zablokowania ustawy o IPN przez Trybunał Konstytucyjny.

Wiceszef Knesetu, który gościł tam między innymi w towarzystwie Jonny’ego Danielsa – jak określiła dr  Ewa Kurek “niekoronowanego króla Polski” i przewodniczącego fundacji From the Depths, raczył stwierdzić, że Żydzi “nie winą Polski”:

– Nikt nie wini Polski za Holokaust. Wszyscy w Izraelu wiemy, że nie było czegoś takiego jak “polskie obozy zagłady”, oddajemy honor Sprawiedliwym. Byli pojedynczy źli ludzie, ale byli też bohaterowie – mówił izraelski polityk.

Oczywiście, pytany był również o ustawę o IPN i w typowy dla Żydów, wyjątkowo bezczelny sposób wprost naciskał na Trybunał Konstytucyjny:

– Polska jest bardzo ważnym państwem w Unii Europejskiej. Relacje między Izraelem a Unią Europejską są bardzo ważne. Obecnie mamy do czynienia z pewnymi tarciami z uwagi na ustawę o IPN. (…) Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny zablokuje ją, bo ona ma negatywny wpływ na nasze relacje – stwierdził arogancko.

Nie zabrakło również komentarza Jonny’ego Danielsa, który stwierdził, że do Wilczego Szańca powinny przyjeżdżać izraelskie wycieczki, bo to pomogłoby w dialogu:

– To dawałoby szansę interakcji w momentach takich jak dziś. Dialog jest potrzebny, byśmy mieli wspólne zrozumienie, że Hitler miał takie same plany wobec obu narodów – powiedział, ale jakoś nie wspomniał, że podczas wycieczek do Auschwitz młodzież z Izraela jest indoktrynowana w nienawiści do Polaków.

Postawa wiceszefa Knesetu Hilika Bara pokazuje, że przedstawiciele Izraela czują się w naszym kraju niemal jak u siebie, skoro arogancko próbują dyktować zmiany w polskim prawie. Niestety, polskie władze potulnie zgadzają się na tę kompletnie chorą sytuację, a to staje się coraz bardziej niebezpieczne w świetle ustawy 447, która może być dzisiaj przegłosowana przez Izbę Reprezentantów w USA i będzie umożliwiać naciski Waszyngtonu na zwrot mienia bez spadkowego dla ofiar Holocaustu.

   za wrealu24.pl

Tel Awiw wyjątkowo BEZCZELNY! Wiceszef Knesetu chce ZABLOKOWAĆ ustawę o IPN i naciska na Trybunał
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz