SKANDAL! Minister Czaputowicz kompletnie LEKCEWAŻY ustawę 447! Ta wypowiedź mówi wszystko

 
 
czaputowicz photo
zdjęcie PolandMFA

Od kilku dni w Internecie podnoszone są głosy, które mówią o zagrożeniu ustawą 447, która ma dzisiaj zostać poddana przez głosowanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów. Mobilizuje się Polonia, która stara się odwodzić kongresmenów od poparcia tego aktu, który umożliwi amerykańskiemu rządowi naciski i wsparcie organizacji, które będą chciały odzyskiwać bez spadkowe mienie ofiar Holocaustu, które może być warte nawet 300 MILIARDÓW dolarów.

Tymczasem, po znaczącym milczeniu głos wreszcie zabrał przedstawiciel polskiego rządu, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który przebywa właśnie w Stanach Zjednoczonych. Niestety, kompletnie lekceważy on wagę tej ustawy:

– Ja bym nie przywiązywał do tego (ustawy 447 – red.) zbyt dużej wagi. Wydaje nam się, że przede wszystkim musimy dbać o to, żeby te kwestie załatwiać sprawiedliwie, tak aby nie uprzywilejowywać żadnej grupy państw. Myślę, że tak jak jest to prezentowane przez komentatorów, że tutaj środowiska żydowskie miałyby otrzymać jakieś mienia, a inne nie – to byłoby sprzeczne ze standardami obowiązującymi w Polsce i ze standardami sprawiedliwości i prawa – stwierdził w rozmowie z red. Magdaleną Sakowską – korespondentką Polsatu za Oceanem.

Czaputowicz przywołuje fakt, że Polska “nie jest wymieniona w ustawie jako państwo” oraz dodaje, że uchwalanie prawa jest suwerenną decyzją każdego państwa. Wygląda na to, że minister albo wcale nie zdaje sobie sprawy z wagi tego dokumentu, albo chce mydlić Polakom oczy skoro mówi o reprywatyzacji w ten sposób:

– Na pewno będziemy prezentować nasze racje. W tym sensie ta ustawa nie jest dobra, bo chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztę Polaków – zauważył Czaputowicz. – To nie jest dobre, bo budzi w Polsce złe skojarzenia – stwierdził.

Cóż, minister Jacek Czaputowicz chyba kompletnie nie wie o czym mówi. Jakoś nie potrafi sobie wyobrazić ewentualnych nacisków Stanów Zjednoczonych na Polskę, nie widzi agresywnego i chciwego lobby żydowskiego za Oceanem, a do tego nie podjął ŻADNYCH działań, aby tę ustawę zatrzymać.

Czy takie jest stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości? Nic nie robić i udawać, że nic się nie dzieje?!

   za wrealu24.pl

SKANDAL! Minister Czaputowicz kompletnie LEKCEWAŻY ustawę 447! Ta wypowiedź mówi wszystko
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz