Totalne ŁAJDACTWO Platformy i Nowoczesnej. Dzisiaj walczą o niepełnosprawnych, a półtora roku temu głosowali przeciwko nim…

 
Platforma photo
zdjęcie PlatformaRP

Zaostrzający się protest matek i opiekunów osób niepełnosprawnych może być narzędziem opozycji – uważają liczni obserwatorzy życia politycznego. Podobnie uważa Aleksandra Jakubowska, była posłanka lewicy, która sama wychowuje niepełnosprawnego syna. Politycy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej nie tylko są hipokrytami, ale przede wszystkim okropnymi cynikami, którzy wykorzystują najsłabszych do politycznej walki.

Zachowanie polityków opozycji coraz bardziej szokuje obserwatorów życia politycznego. Widok Joanny Scheuring-Wielgus, która dzisiaj ujmuje się za niepełnosprawnymi, a jeszcze kilka miesięcy temu wspierała czarne protesty jest niezwykle drażliwy. Takiej hipokryzji jeszcze w Sejmie nie było. To zwykłe igranie z życiem i śmiercią dla sondażowych słupków.

Coraz bardziej drażni też postawa polityków Platformy Obywatelskiej, którzy krytykują rząd za „nieradzenie sobie z protestem matek i opiekunów niepełnosprawnych”. – Jesteśmy zakładnikami tej propagandy sukcesu, z którą mieliśmy do czynienia przez ostatnie tygodnie. PiS jest ofiarą swoich własnych obietnic – mówił Grzegorz Schetyna na antenie TVN24.

Szef klubu, Sławomir Neumann, dodał, że powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej. – To byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez te 2,5 roku sprawę tych osób (opiekunów niepełnosprawnych) zostawił nierozwiązaną. Przychodząc do rządu mieli wszystko przygotowane, łącznie z pieniędzmi. Minister Rafalska przychodząc do rządu miała te pieniądze w budżecie i zrobiła wszystko, by ich nie wydać – stwierdził polityk.

Stanowisko Platformy i Nowoczesnej jest ogromnym łajdactwem! Wystarczy cofnąć się do listopada 2016 roku, kiedy to politycy dwóch partii głosowali przeciwko ustawie „Za życiem”, która regulowała kwestie dot. pomocy matkom w ciąży i rodzinom wychowującym m.in. niepełnosprawne dzieci. 114 polityków Platformy i 23 Nowoczesnej zagłosowało przeciwko rządowemu projektowi!

   za wrealu24.pl

Totalne ŁAJDACTWO Platformy i Nowoczesnej. Dzisiaj walczą o niepełnosprawnych, a półtora roku temu głosowali przeciwko nim…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz