Przyszłość Polski wisi na włosku. Wszystko zależy od jednego podpisu Trumpa!

 
 
trump photo
zdjęcie cornstalker

Polska znalazła się właśnie w dramatycznej sytuacji. Przyszłość naszego kraju leży teraz w rękach prezydenta Stanów Zjednoczonych, który jednym podpisem może zmienić absolutnie wszystko. Na Polskę chce się wywrzeć niezwykle silne naciski.

Dawno nie znaleźliśmy się w tak koszmarnej opresji. Polska pada ofiarą potężnego lobby, które zaciera ręce na nasz majątek narodowy. I, choć dla wielu brzmi to jak słaba teoria spiskowa, radykalne kroki podejmowane wobec Polski stały się faktem.

Stosunki polsko-amerykańskie są w ostatnich latach bardzo dobre. Bez wątpienia ulegną znacznemu pogorszeniu, jeśli 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych zdecyduje się złożyć podpis pod ustawą przyjętą przez Izbę Reprezentantów USA.

Żydzi zacierają ręce

Izba Reprezentantów Kongresu USA jednomyślnie, przez aklamację, przyjęła we wtorek ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. To narzędzie dla organizacji żydowskich do nacisków na Polskę. Polska dyplomacja nawet nie próbowała zablokować tego prawa.

Wrogie Polsce środowiska żydowskie od lat marzyły o takim prawie. Niektórzy dalecy krewni Żydów żyjących w Polsce przed II wojną światową, niejednokrotnie roszczą sobie prawa do nieruchomości odbudowanych przez Polaków w miejscach, gdzie leżały gruzy kamienic zniszczonych przez Niemców.

Mają nawet czelność podejmować próby wypędzania z budynków władz gmin czy powiatów. Żydowska ofensywa na polski majątek narodowy właśnie się rozpoczęła. Niestety – przy zaskakującej bierności polskich władz.

W grudniu identyczną ustawę, zrejestrowaną w oficjalnym dzienniku ustaw jako S. 447 (ustawa Senatu nr 447) przyjął jednomyślnie amerykański Senat. Autorką senackiego projektu ustawy była senator Tammy Baldwin, przedstawicielka lewego skrzydła Partii Demokratycznej, reprezentująca w wyższej izbie amerykańskiego parlamentu stan Wisconsin.

Baldwin w ubiegłym miesiącu razem z wpływowym republikańskim senatorem Marco Rubio była współautorką listu do premiera Morawieckiego, w którym amerykańscy senatorzy zaapelowali o „przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej sprawiedliwej wobec polskich Żydów, którzy przeżyli Holokaust i ich rodzin”. List ten podpisało 59 senatorów, większość stuosobowego amerykańskiego Senatu.

Trump podpisze?

W przypadku podpisania ustawy JUST przez prezydenta Donalda Trumpa, co wydaje się być zwykłą formalnością, sekretarz stanu będzie zobowiązany do przedstawienia w dorocznym raporcie Departamentu Stanu o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych państwach świata albo w dorocznym raporcie o wolności religijnej na świecie; sprawozdanie o realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej.

Możemy być pewni, że jeżeli Trumpowi nie zadrży ręka, roszczenia żydowskie posypią się w stronę Polski hurtowo. Coś ugrać próbują nawet ci, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że szanse (i podstawy) roszczeń są nikłe. Środowiska żydowskie czują jednak ogromne wsparcie globalnego mainstreamu, przez co stają się coraz bardziej bezczelne.

   za wrealu24.pl

Przyszłość Polski wisi na włosku. Wszystko zależy od jednego podpisu Trumpa!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz