„Odsunąć PiS od władzy”.

Czy jest jakaś partia, zdolna pokonać PiS?
Czy jest miejsce na nową partię, zdolną pokonać PiS?
Tak, ale musi to być partia, która to bierze sobie do serca prawdziwe problemy Polaków

Cały czas się pojawiają nowe partie, jednak Nowoczesna, Kukiz‘15 czy Razem nie potrafiły dotąd zaoferować nowej jakości. Kompletnie nic.Kim są dziś i teraz, pokazują to sondaże jak i straty posłów którzy odeszli z tych ugrupowań.
O gumofilcach z PSL to pisać nie zamierzam, bo szkoda czasu. Partii politycznych mamy sporo, niektóre są całkiem dobrze zorganizowane w terenie, ale na szczeblu centralnym są nikim.Taka jest prawda.Choćby takie SLD, która to partia jest właśnie tego dobitnym przykładem.

Dziś skuteczna partia to nie tylko wyrazisty lider, czy też umiejętność wczytywania sie w potrzeby społeczne oraz dobry przekaz medialny.

To także działacze partyjni w terenie i ich zdolnośći bezpośredniego docierania do ludzi, również na samym dole, i zamieniania ich w aktywnych zwolenników swojego ugrupowania. Wielu tu kpi z faktu wyjazdów działaczy PIS w teren. I niech sobie kpią ale wyniki pokazują że jest to i skuteczne i dobre.

Partii mamy sporo, niektóre z nich są całkiem dobrze zorganizowane w terenie, mają swoje wierne elektoraty, więc ja nie widzę sensu tworzenia nowego bytu i to od zera. Na dodatek bez pieniędzy i własnych mediów. I to jeszcze z wielka nadzieją, że będzie taka partia w stanie „odsunąć PiS od władzy”. Do tego wystarczą mądre i sprytne działania istniejącej parti opozycjnych. Ale czy wystarczą.
Na dziś to nierealne.

 

Przedziały poparcia (minimalny na zielono, maksymalny na czerwono) wśród zdecydowanych wyborców w sześciu sondażach kwietnia.)

Dla każdego coś miłego 

Zamiast komentować kolejne mniejsze czy większe wpadki PIS-u, lepiej proponować rozwiązania, których PiS nigdy nie wprowadzi. Negowanie wszystkich i wszystkiego co zwiazane jest z PIS-em nie mobilizuje opozycyjnego (wobec PIS i rządzących) elektoratu w Polsce
Proste ?

ps.

W TVN mówią, że jest jeden Polak, który zatrzyma PIS.

Na pewno Polak?

             

   Husky

za neon24.pl

„Odsunąć PiS od władzy”.
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz