Kaczyński: Czuję się fatalnie. Prezes PiS potrzebuje wsparcia jak nigdy wcześniej

 
 
kaczyński photo
zdjęcie DrabikPany

Bardzo niepokoją słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz jego doradcy. Lider ugrupowania rządzącego czuje się źle, przez co odwołano kilka jego ostatnich spotkań. O tym, co dzieje się z prezesem mówi szef konwencji krajowej koalicyjnego ugrupowania Porozumienie.

Prezes Kaczyński cierpi na dolegliwość znaną wielu Polakom. Daje mu się ona tak mocno we znaki, że ostatnio z tego powodu odwołano kilka jego ważnych wystąpień.

Tego typu sytuacje są niepowtarzalną okazją dla środowisk wrogich Prawu i Sprawiedliwości i mediów III RP. Życzeniowe „informowanie” o rzekomo umierającym czy wycofującym się z polityki prezesie Kaczyńskim ma miejsce coraz częściej. Stąd lider partii rządzącej potrzebuje teraz szczególnego wsparcia ze strony swoich wyborców.

Problemy zdrowotne prezesa Kaczyńskiego

Nawet sam prezes PiS zabrał głos w sprawie. Przyznał, że czuł się fatalnie i nie był w stanie odbyć kilku ostatnich spotkań i wystąpień, które miał zaplanowane. Oprócz problemów ortopedycznych, prezes boryka się z kilkoma innymi, bardziej uciążliwymi dolegliwościami.

Prezes Kaczyński jest ostatnio często nieobecny na różnych ważnych posiedzeniach Sejmu czy spotkaniach partyjnych. Tak było np. pod koniec marca, gdy nie pojawił się w Sejmie na expose szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Nie było go także na sali sejmowej, gdy Beata Szydło mówiła o nagrodach dla członków swojego rządu.

Adam Bielan tłumaczył w marcu nieobecność prezesa Prawa i Sprawiedliwości przeziębieniem. – Widziałem prezesa w poniedziałek późnym wieczorem i był rzeczywiście już bardzo mocno przeziębiony. Sam doradzałem, żeby wyleżał, żeby choroba nie zamieniła się w nic poważniejszego – tłumaczył Bielan.

Jednakże sam Jarosław Kaczyński wyznał w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl, że powodem jego nieobecności jest uciążliwa alergia. Jak informuje fakt24.pl, taki sam był powód nieobecności prezesa PiS na kilku ostatnich spotkaniach. – Dwa tygodnie temu nagłe ocieplenie sprawiło, że jednocześnie zaczęły kwitnąć różne drzewa, krzewy i trawy. W powietrzu pełno jest różnych pyłków. Po wizycie w Trzciance tydzień temu już ledwie mówił – usłyszał „Fakt” od jednego z polityków PiS.

Lider Prawa i sprawiedliwości czuł się tak fatalnie, że nie pojawił się na prezentacji wyników ankiety konstytucyjnej. Nie było też do końca wiadomo, czy prezes wydobrzeje na tyle, by mógł pojawić się na czwartkowym posiedzeniu kierownictwa swojej partii oraz koalicji, gdzie mówiono o kandydatach na prezydentów miast.

źródło: wp.pl, fakt24.pl

   za wrealu24.pl

Kaczyński: Czuję się fatalnie. Prezes PiS potrzebuje wsparcia jak nigdy wcześniej
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz