Jeden Z Twórców „Nowiczoka”Potrącony Przez Samochód

moskwa photo
zdjęcie mvstang

Jeden z twórców trującej substancji „Nowiczok” Władimir Ugliew ( Углев), wpadł pod samochód w Anapa – ale jego życiu nic nie zagraża, poinformowała Agencja Interfax

Naukowiec, który aktywnie udzielał wywiadów w związku z zatruciem Skripal’ów, odniósł lekkie obrażenia

Moskwa. 25 kwietnia. INTERFAX.RU – Jeden z twórców trującej substancji „Nowiczok” Władimir Ugliew( Углев), który udzielił kilku wywiadów w związku z zatruciem w Salisbury byłego pracownika GRU Siergieja Skripal’a i jego córki Julii, wpadł pod samochód w Anapa ale jego życiu nic nie zagraża, poinformował „Interfax” współparacownik Agencji.,

„Wczoraj w jednej z dzielnic Anapa, starszy mieszkaniec prowadząc samochód, nie zdążył wyhamować przed przechodzącym drogę Ugliewym i potrącił go”, – powiedział rozmówca agencji.

Według jego słów, naukowiec trafił do szpitala z obrażeniami nogi i głowy, lekarze oceniają wyrządzone obrażenia jako lekkkie.

Wydarzenie oficjalnie zarejestrowane i załatwione. Rozpatrywana jest kwestia  postawienia kierowcy do odpowiedzialności administracyjnej, dodaje źródło.

„Interfax” nie ma informacji z  oficjalnych struktur na ten temat.

Tymczasem, powiadomiona o wypadku rosyjska dziennikarka i pisarka Natalia Gieworkian poinformowała”Interfax”, że Ugliew „dziś planuje wypisać się ze szpitala i nie dramatyzuje sytuacji”.

Były pracownik naukowy oddziału Wolskiego ГOСНИИОХТ i jeden z twórców nowych substancji toksycznych Władimir Ugliew w ostatnim czasie często rozmawiał z dziennikarzami w związku z incydentem w Salisbury.

4 marca były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia byli hospitalizowani w brytyjskim mieście Salisbury w stanie krytycznym po interakcji z nieznaną substancją.

12 marca, premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła w parlamencie, że zostali zatruci neuro-paraliżującą substancją typu „Nowiczok”, opracowaną w Rosji. W Moskwie zdecydowanie odrzucono te zarzuty, przypominając, że broń chemiczna Federacji Rosyjskiej została zniszczona w 2017 roku, pod kontrolą Organizacji do spraw zakazu broni chemicznej.

Później Ugliew w wywiadzie dla BBC News powiedział, że udowodnienie winy Rosji w tej zbrodni jest mało prawdopodobne. „Nigdy nie udowodnicie winy Rosji. To możliwe, tylko jeśli znajdzie się określony pojemnik, który zawierał konkretną trującą substancję”, – powiedział Ugliew.

Wraz z tym,Ugliew nie wykluczył, że w przypadku zatrucia Skripalów mogły być wykorzystane właśnie próbki substancji, z którymi on sam w swoim czasie pracował. „Sądząc po wysokim stopniu czystości próbek, mogą być z tej partii, która została wyprodukowana osobiście przeze mnie. Jest to substancja długotrwałego przechowywania, bez dosłownie terminu ważności”, – powiedział chemik.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego ex-pracownikowi GRU i jego córce udało się przeżyć po kontakcie z tą substancją wysoce toksyczną substancją, powiedział, że w Salisbury, prawdopodobnie została wykorzystana „minimalna dawka – bliska progowemu poziomowi”.

————

źródło:

http://www.interfax.ru/russia/610053
Одного из разработчиков „Новичка” в Анапе сбила машина
Москва. 25 апреля. INTERFAX.RU

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:

dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.    

   za neon24.pl

Jeden Z Twórców „Nowiczoka”Potrącony Przez Samochód
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz