Ale BOMBA! PiS poszedł na całość. „Wprowadzamy 1000+”

 
kaczyński photo
zdjęcie DrabikPany
 

Prawo i Sprawiedliwość nie ma umiaru w wymyślaniu nowych programów socjalnych. Tym razem chcą wspomóc całkiem nową grupę społeczną. Takiego projektu jeszcze nie było.

Rząd ogłosił wprowadzanie programu 1000+. Jak się okazuje, Polacy pokochali politykę państwa opiekuńczego, która zagwarantowana jest przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Model państwa opiekuńczego zyskuje poparcie wśród Polaków

Najbardziej potrzebujący obywatele dostają środki, dzięki którym mogą godnie żyć. Choć niektórzy krytykują konsumpcyjny styl życia, to jednak budżet państwa cały czas się spina i partia rządząca może pozwolić sobie na kolejne programy, które z pewnością zyskają sympatię wielu Polaków.

Tak uprawiania polityka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych obywateli, co przejawia się dużym poparciem w sondażach, które ma ugrupowanie rządzące. W związku z powyższym największa partia opozycyjna, czyli Platforma Obywatelska nie jest w stanie przebić się ze swoimi propozycjami, bowiem Polacy przestali ufać partii Grzegorza Schetyny.

Teraz PiS zamierza zapobiec wyludnianiu się tych regionów Polski, w których młodzi Polacy podejmują studia, po czym po skończeniu nauki wyjeżdżają z tak zwanych „ośrodków akademickich”.

Będzie 1000+

Dla studentów, którzy po skończeniu studiów zostaną w miejscowości, w której podjęli nauki i będą tam pracować będzie należało się 1000 zł miesięcznie od rządu.

Na razie program wprowadzany jest przez jeden z samorządów, a konkretnie w Lesznie. Jednak, jest on konsultowany przez Komitet Społeczny Rady Ministrów i niewykluczone, że obejmie więcej miast.

– Założenie było proste. Samorząd funduje stypendia – nawet po 1000 zł miesięcznie – studentom, którzy po studiach będą mieszkać i pracować w Lesznie – powiedział dr Piotr Jóźwiak, który jest wiceprezydentem Leszna.

– To szczególnie interesująca inicjatywa w kontekście zagrożenia wyludnianiem się niektórych regionów Polski. Z kolei organizacje studenckie wskazały nam obszary, w których potrzebne są zmiany, by ułatwić młodym rodzicom studiowanie. To bardzo cenne spostrzeżenia, gdyż płyną ze środowiska, które te problemy zna najlepiej – argumentowała z kolei Beata Szydło.

   za wrealu24.pl

Ale BOMBA! PiS poszedł na całość. „Wprowadzamy 1000+”
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz