Tajne porozumienie Merkel i Sorosa wyszło na jaw. “Polska i Węgry …

 
 
soros photo
zdjęcie Norway UN (New York)

Ujawnione właśnie fakty nie pozostawiają złudzeń. To już nie “teorie spiskowe”, a niepodważalne informacje, które zresztą ujawniło samo “Deutsche Welle“. Teraz widzimy jak na tacy, kto z kim gra w drużynie. A – co bardziej przerażające z naszej perspektywy – przeciwko komu. Wielu dziwiło się, dlaczego w przypadku, gdy polski rząd robił coś nie na rękę Brukseli, ataki przychodziło dosłownie zewsząd. Wyglądało to tak, jakby ktoś nakręcał tę spiralę hejtu na polskie władze.

Porozumienie Merkel i Sorosa Sprzeciw wobec kosmopolitycznej i autorytarnej polityki Brukseli wyrażają głównie kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przywódcy tych państw (Viktor Orban, J. Kaczyński) zorientowali się już, kto pociąga za sznurki i że bynajmniej kanclerz Niemiec czy prezydent Francji nie podejmują decyzji samodzielnie. Jeśli mowa o lobbystach i niebezpiecznych agitatorach politycznych, od razu pojawia się nazwisko George’a Sorosa. Żydowski miliarder mówi wprost, że zależy mu na likwidacji państw narodowych, a celem jego życia jest stworzenie “Stanów Zjednoczonych Europy”, czyli federacji skupiających obecne państwa UE. Podobne poglądy lansują też jego fundacje i uczelnie rozsiane po całym świecie, lecz głównie w Europie. W Polsce finansuje mnóstwo fundacji – pośrednio lub bezpośrednio.

George Soros jest dla premiera Węgier Viktora Orbana wrogiem publicznym numer jeden. Teraz miliarder musi wynieść się ze swoimi uczelniami z Węgier. Także w Polsce coraz głośniej mówi się o delegalizacji fundacji udzielających się politycznie, a finansowanych z zagranicy.

Pakt przeciw Polsce i Węgrom

Wydawało się, że Sorosowi grunt sypie się pod nogami. Jednak z pomocą błyskawicznie przybiegła… Angela Merkel! Kanclerz Niemiec i niewyobrażalnie bogaty szaleniec zawarli pakt przeciwko Polsce i Węgrom, czyli państwom, które sprzeciwiają się demontażowi narodowego podziału Europy. Założona przez George’a Sorosa fundacja OSF (Open Society Foundations) zamknie swoje biuro w Budapeszcie – informuje o tym austriacka gazeta „Die Presse”. Z jej ustaleń wynika, że fundacja zamierza jednocześnie otworzyć nową filię w Berlinie. Węgierski portal 444.hu podaje, że zamknięcie biura w Budapeszcie ma nastąpić do końca sierpnia tego roku. Premier Węgier Viktor Orban oskarża Sorosa o organizację masowego napływu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy.

Zdaniem węgierskiego premiera instytucje nalężące do miliardera – takie jak renomowany Uniwersytet Środkowoeuropejski (Central European University) w Budapeszcie, są jedynie przykrywką mającą pomagać realizować ten cel. Po zwycięstwie partii Viktora Orbana w niedawnych wyborach parlamentarnych na Węgrzech ataki na Sorosa i sponsorowane przez niego instytucje zaostrzyły się. Jeszcze w maju węgierski parlament ma przyjąć przepisy, które mogą zdelegalizować część organizacji pozarządowych. Dotknęłoby to głównie organizacje wspierane przez Sorosa. Jednak Soros nie ma się o co martwić.

Angela Merkel już teraz obiecała mu, że pomoże jego organizacjom w przetrwaniu na terenie Europy. Większość z nich przyjmie do Niemiec, a miejsce dla pozostałych będzie chciała znaleźć w Polsce. Niemcy deklarują pełne wsparcie dla ratowania “filantropijnej” działalności Sorosa. Niemiecka kanclerz i Soros chcą współpracować nie tylko w tym zakresie, ale też przy zmuszaniu państw członkowskich do “solidarności”. W praktyce: zniechęcania do stawiania oporu i wyłamywania się z polityki narzucanej przez Brukselę.

Naciski na nieposłuszne kraje są coraz większe, stąd ostatnie spotkanie w Komisji Europejskiej, gdzie jej szef rozmawiał z Georgem Sorosem o konieczności wywierania większej presji na rządy, które sprzeciwiają się władzom Unii. źródło: Deutsche Welle 

   za wrealu24.pl

Tajne porozumienie Merkel i Sorosa wyszło na jaw. “Polska i Węgry …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz