Zapytano Schetynę o sukcesy 8 lat rządów PO. Ta reakcja mówi wszystko

 
 

schetyna photo
zdjęcie PlatformaRP
 

Ta krótka scena przejdzie do historii. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, został przez jednego z dziennikarzy zapytany o największe sukcesy 8-letnich rządów Platformy Obywatelskiej.

Ostatnie 2 lata to ciągłe powtarzanie przez polityków PO, że rządy PiS są tragiczne, pozycja Polski w świecie najgorsza od lat, a sukcesy gospodarcze to wynik rządów poprzedników.

Kolejne lata PiS przy władzy Schetyna i spółka podsumowują oklepanym już sloganem „to był czarny rok dla Polski”. Zachwycają się nad premierowaniem Donalda Tuska i Ewy Kopacz, natomiast pytani o to, co dobrego zrobili dla Polski… nie potrafią wydusić zdania.

– Panie przewodniczący (…) Jakby Pan chciał podsumować 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej, jakie by Pan wymienił 3-4 sukcesy, takie największe, Platformy Obywatelskiej? – zapytał Schetynę dziennikarz podczas spotkania w Goleniowie.

Na to pytanie Schetyna zareagował dość typowo. Po chwilowej „przycince” zupełnie zboczył z tematu narzuconego przez dziennikarza. Uznał, że nie należy oceniać blisko dekady rządów PO całym krajem, ale… kadencje samorządowe tego ugrupowania. Po czym bardzo szybko przeszedł do klasycznego krytykowania rządu PiS. „PiS nas marginalizuje, spycha na boczny tor Unii Europejskiej” – mówił Schetyna.

   za wrealu24.pl

Zapytano Schetynę o sukcesy 8 lat rządów PO. Ta reakcja mówi wszystko
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz