Koniec chronienia bandytów! Minister Ziobro zapowiedział RADYKALNE zmiany w obronie koniecznej!

 
 
ziobro photo
zdjęcie DrabikPany

Jak poinformował dzisiaj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jest on za wprowadzeniem takich zmian w prawie, aby każda obrona przed atakiem i napaścią była zgodna z prawem, nawet mimo metod, które idą dalej niż te użyte przez napastnika.

Szef resortu sprawiedliwości zapowiedział, że chce, aby każda napadnięta osoba była pod ochroną państwa, a nie musiała się potem tłumaczyć z podejmowania działań w obronie koniecznej:

– Musimy dać jasny sygnał, że prawo nie ustępuje przed bezprawiem. Dać jasny sygnał przestępcom, że to oni mają się bać, jeśli dopuszczają się przestępstwa i zamachu na zdrowie i życie uczciwych ludzi – mówił Ziobro na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie.

Według ministra, Polacy muszą otrzymać zapewnienie, że napadnięci będą bronieni przez system państwa:

– Musimy dać informację Polakom, że jeśli będą się bronić skutecznie, używając nawet metod, które są dalej idące, niż te, którymi posłużył się napastnik, to będą chronieni przez państwo – mówił.

Minister Ziobro dodał, że “nie można wymagać od obywateli, żeby oni zamiast policji podejmowali działania broniąc się przed tego rodzaju napaścią, a z drugiej strony, by ponosili konsekwencje skutecznej obrony”. Cieszą, kolejne kroki podjęte przez ministerstwo sprawiedliwości w celu ochrony uczciwych obywateli. Polskie prawo wreszcie powinno stawać po stronie ofiar, a nie być tak liberalne i dawać wielkie możliwości obrony przestępcom.

Oby zapowiedzi ministra Zbigniewa Ziobry weszły szybko w życie, bo jest to niezwykle ważna sprawa i każdy Polak powinien mieć poczucie, że w sytuacji obrony koniecznej będzie chroniony przez państwo, a nie rozliczany za ewentualne krzywdy wyrządzone potencjalnemu napastnikowi.

   za wrealu24.pl

Koniec chronienia bandytów! Minister Ziobro zapowiedział RADYKALNE zmiany w obronie koniecznej!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz