To już okupacja? Oto jakie warunki postawiła Polsce Unia!

 
UE photo
zdjęcie Adrian Cristea
 

Radio Rmf FM podało właśnie, jako pierwsze, informację z ostatniej chwili. Przedstawiono w niej skandaliczne żądania Komisji Europejskiej wobec Polski.  Chcecie spokoju? Zróbcie to i to Czy to już okupacja? Tak bezczelnych żądań wobec polskiego, teoretycznie suwerennego rządu, nie kierowano od czasów sowieckiej okupacji. Unijni dygnitarze ewidentnie się zagalopowali. Zagalopowali, albo realizują szeroko zakrojony plan.

Zwolennicy Unii Europejskiej pukali się w czoło, gdy polska prawica ostrzegała, że Bruksela czyha na naszą suwerenność. Teraz jednak wszystkie niecne intencje europejskich urzędników wychodzą na jaw. Kolejne źródła w Polsce potwierdzają informacje Katarzyny Szymańskiej-Borginon o warunkach postawionych Polsce w sprawie rozwiązania sporu o praworządność.

Oczekiwania Komisji Europejskiej określone jako warunki minimalne wycofania się bądź zawieszenia procedury art. 7. Traktatu UE wydają się dla rządzących w Polsce trudne do zrealizowania. Nie są jednak niemożliwe. Ich realizacja oznaczałaby jednak kolejną, i to gruntowną przeróbkę ustawy o Sądzie Najwyższym i konieczność wycofania się z kilku istotnych pomysłów.

Rezygnacja ze skargi nadzwyczajnej, pozostawienie w Sądzie Najwyższym I prezes Małgorzaty Gersdorf i sędziów, którzy ukończyli 65 lat bez proszenia o to prezydenta – taka miałaby być nieoficjalnie cena kompromisu Polski z Komisją Europejską. Czy reformatorzy polskiego wymiaru sprawiedliwości będą gotowi ją zapłacić? Na pewno oznaczałoby to ulegnięcie presji Brukseli. Z kolei dla władz Unii byłby to jasny sygnał, że mogą śmiało i w dowolnej chwili ingerować w polskie prawodawstwo.

To bardzo niebezpieczna sytuacja, bo w Brukseli i tak przybywa zwolenników utworzenia tzw. rządu centralnego, z pominięciem państw narodowych. W tej chwili, swoimi żądaniami, chcą dosłownie obalić reformę sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Mają bowiem zastrzeżenia do kluczowych jej zapisów.

   za wrealu24.pl

To już okupacja? Oto jakie warunki postawiła Polsce Unia!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz