Petru dorwał się do Twittera Nowoczesnej? Te posty przejdą do historii

 
petru photo
zdjęcie DrabikPany
 

Tydzień bez koszmarnej wpadki to dla partii Nowoczesna tydzień stracony. Dziś, w tak szczególnym dniu, ugrupowanie aspirujące do bycia główną partią opozycyjną, po raz kolejny dało “popis”.  Trudno uwierzyć, że Nowoczesna wciąż to robi. Już nie tylko poszczególni politycy, ale partia – w oficjalnym przekazie – daje internautom kolejne powody do kpienia z Nowoczesnej. Dziś przeszli jednak samych siebie.

Koszmarna wpadka Nowoczesnej Po “święcie sześciu króli”, rubikoniu, zapewnieniach, że na świecie jest “sto trzydzieści parę krajów” i ciekawostkach o upadku Cesarstwa Rzymskiego, przyszedł czas na kolejny popis wiedzy historycznej. Dziś jednak popisała się cała Nowoczesna.

Dziś obchodzimy 75. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Dla Żydów to szczególna rocznica, bo powstanie było krzykiem rozpaczy, zrywem wobec zbrodniczej, niemieckiej ideologii nazistowskiej, według której należało zlikwidować wszystkich Żydów. Nowoczesna to partia, która częściej występuje przeciw przejawom antysemityzmu, aniżeli antypolonizmu. Znacznie częściej. Jednak o historii Żydów polskich wiedzą – jak się właśnie okazało – niewiele. Internauci żartują, że dziś rano Ryszard Petru dorwał się do klawiatury i zaczął publikować na Twitterze w imieniu Nowoczesnej. O co chodzi? “Dziś 75. rocznica Powstania Warszawskiego” – brzmi przekaz partii Nowoczesna.

– Przedstawiciele Nowoczesnej obecni na Uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie, która poświęcona była 73. rocznicy Powstania Warszawskiego #ŁaczyNasPamięć #GettoWarszawskie – przekazała na Twitterze Nowoczesna.

Wpadka. Bo przecież nie 73., a 75. rocznica, i nie Powstania Warszawskiego, a Powstania w Getcie. Redaktorzy strony poprawili się jednak. Już wkrótce na profilu Nowoczesnej pojawił się nieco poprawiony post. Przedstawiciele Nowoczesnej obecni na Uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie, która poświęcona była 75. rocznicy Powstania Warszawskiego #ŁaczyNasPamięć #GettoWarszawskie.

Niestety, kolejna wtopa. Poprawiono liczbę lat, która minęła od tych wydarzeń, ale nazwa powstania – a różniły się one radykalnie – została. Oczywiście niczego nieświadomi politycy .N ochoczo “lajkowali” i podawali dalej taki oto wpis. Uczcili w ten sposób pamięć polskich bohaterów, których reszta narodu wspominać będzie dopiero w sierpniu!

   za wrealu24.pl

Petru dorwał się do Twittera Nowoczesnej? Te posty przejdą do historii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz