CBA nie próżnuje! Zatrzymany były MINISTER sprawiedliwości; chodzi o tzw. gang przebierańców

 
 
policja photo
zdjęcie DrabikPany

Dzisiaj oficerowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 osoby związane ze sprawą tzw. gangu przebierańców – ludzi podających się za funkcjonariuszy służb specjalnych. Znalazł się wśród nich między innymi były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Andrzej K., który pełnił tę funkcję za czasów premiera Marka Belki. Informacje te podał na swoim Twitterze dziennikarz śledczy “Gazety Polskiej” i Telewizji Republika Piotr Nisztor.

Potwierdził to Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura. Katowicka CBA zatrzymała byłego ministra sprawiedliwości, adwokata Andrzeja K., także jego współpracownika z kancelarii Piotra K., biznesmena z Gdańska Piotra S. oraz byłego żołnierza Wojskowych Służb Informacyjnych Jerzego K. Brodowski wyjaśnił, że są to zatrzymania związane z podawaniem się za oficerów służb specjalnych:

– Są to kolejni zatrzymani w śledztwie dotyczącym osób, które udawały agentów ABW i SKW i powoływały się na wpływy m.in. w wymiarze sprawiedliwości i służbach specjalnych i w zamian za załatwianie spraw urzędowych żądali i przyjmowali korzyści majątkowe – mówił przedstawiciel CBA w rozmowie z PAP.

Funkcjonariusze Biura przeszukali mieszkania zatrzymanych oraz zabezpieczyli tam dowody mogące mieć znaczenie w śledztwie. Zatrzymani mają zostać doprowadzeni do prokuratury Prokuratury Regionalnej i usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i powoływania się na wpływy. Poprzednio agenci CBA zatrzymali w tej sprawie 8 osób, którzy podejrzani są o podszywanie się pod oficerów służb specjalnych, płatną protekcję, a także o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

O sprawie tzw. “gangu przebierańców” pisze dzisiejsza “Gazeta Polska” w artykule autorstwa red. Piotra Nisztora. Kolejne zatrzymania i to ludzi, którzy zasiadali na wysokich stanowiskach takich jak były Andrzej K. minister sprawiedliwości czy Jerzy K. – podpułkownik niezwykle wpływowych Wojskowych Służb Informacyjnych pokazują, że Centralne Biuro Antykorupcyjne cały czas pracuje pełną parą.

W areszcie siedzi już Stanisław Gawłowski, w szeregach Platformy Obywatelskiej panika, dzisiaj w ręce Biura wpada były minister z rządu SLD oraz oficer WSI – to wszystko pokazuje, że chyba mamy do czynienia z początkami wdrażania słynnego już programu “Cela Plus”.

   za wrealu24.pl

CBA nie próżnuje! Zatrzymany były MINISTER sprawiedliwości; chodzi o tzw. gang przebierańców
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz