Znieważył godło, a sąd go … UNIEWINNIŁ! Znany muzyk ZNÓW jest bezkarny!

 
nergal photo
zdjęcie Bruno Bergamini

Lider zespołu Behemoth Adam “Nergal” Darski po raz kolejny uniknął kary dzięki łaskawości sądu. Sąd Okręgowy uniewinnił go z zarzutów znieważenia polskiego godła. Sprawa ta tyczy się materiałów, które promują trasę koncertową grupy pod nazwą “Rzeczpospolita Niewierna”. Wyrok sądu nie jest prawomocny.

Prokuratura zażądała dla Adama Darskiego 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zapłaty 10 tysięcy złotych grzywny. Z kolei przedstawiciele obrony “Nergala” wnioskowali o uniewinnienie i sąd całkowicie przychylił się do tej opinii. Sprawa ta dotyczyła trasy zespołu “Behemoth”, która odbywała się jesienią 2016 roku, a jednym ze sposobów promocji na plakatach oraz w internecie było umieszczenie grafiki z białym orłem bez korony.

Zamiast tego nakrycia głowy były tam umieszczone węże, a w postać orła zostały wpisane dwa węże i odwrócony krzyż. Orzeł był umieszczony na czerwonym tle, a całość nawiązywała do polskiego godła. Nad wizerunkiem umieszczony był również napis “Rzeczpospolita Niewierna”. Podczas śledztwa prokuratorzy zasięgnęli opinii biegłych z zakresu heraldyki oraz historii i ikonografii i wynikało z nich, że wizerunek jest zniekształceniem godła RP w celu nadania mu innych treści niż historyczno-państwowe oraz wprowadzono do niego symbole kojarzone jako satanistyczne i antychrześcijańskie.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy polskie sądu są łaskawe dla Adama Darskiego, który na przykład został uniewinniony z zarzutów profanacji Biblii. W 2007 roku w czasie koncertu w Gdynii, “Nergal” podarł księgę Pisma Świętego, rozrzucił kartki z komentarzem “Żryjcie to g..no!” Nazywał również Biblię “kłamliwą księgą”, a Kościół Katolicki “największą zbrodniczą sektą”.

Widać wyraźnie, że sądy nie mają nic przeciwko profanacjom ani Biblii, ani godła państwowego skoro Adam Darski nie poniósł żadnych konsekwencji swoich czynów. Wyroki takie mogą skutkować podobnymi wybrykami osób, które zachęcone bezkarnością być może będą chciały brać przykład z “Nergala”. 

   za wrealu24.pl

Znieważył godło, a sąd go … UNIEWINNIŁ! Znany muzyk ZNÓW jest bezkarny!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz