Stanisław Gawłowski aresztowany! Na jaw wychodzą nowe fakty.

 
 
Stanisław Gawłowski photo
zdjęcie PlatformaRP

Decyzją szczecińskiego sądu poseł i sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Gawłowskiemu postawiono łącznie 5 zarzutów, z czego aż trzy o charakterze korupcyjnym. Zatrzymanie polityka ma na celu powstrzymanie ewentualnego wpływania na świadków w swojej sprawie i uzgadniania z nimi wspólną linię obrony. – Dzisiaj zmieniła się, moim zdaniem, polityka polska – stwierdził mecenas Roman Giertych.

Prokuratura postawiła Gawłowskiemu aż pięć zarzutów. Wszystkie dotyczą okresu, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Politykowi zarzuca się przyjęcie łapówki (co najmniej 175 tys. zł w gotówce i dwa zegarki o wartości ok. 25 tys. zł), podżeganie do wręczenia korzyści majątkowej oraz ujawnienie informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

Sędzia powiedziała, że wykazaliśmy nieścisłości, ale ona, cytuję, miała za mało czasu, żeby wszystko przeanalizować – skomentował decyzję sądu Roman Giertych. Pełnomocnik Gawłowskiego dodał, że decyzja ta całkowicie zmienia polską politykę. – Jest to bardzo zła decyzja. Dzisiaj zmieniła się, moim zdaniem, polityka polska – dodał.

Wszystko wskazuje, że to nie koniec nieprzyjemnych informacji dla Platformy Obywatelskiej. Jak informuje RFM FM – Stanisław Gawłowski ma mieć rozszerzone zarzuty. Z ustaleń dziennikarza Krzysztofa Zasady wynika, że polityk Platformy miał przyjąć od biznesmen Bogdan K. 300 tys. zł łapówki. Wcześniej wskazywano kwotę 100 tys. zł.

   za wrealu24.pl

Stanisław Gawłowski aresztowany! Na jaw wychodzą nowe fakty.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz