Tempo PiS ma być BŁYSKAWICZNE! Wiadomo, kiedy wejdą w życie zapowiedziane wczoraj projekty!

 
 
morawiecki photo
zdjęcie World Economic Forum

Jak zapowiedział szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego, Marek Suski zapowiedzi projektów, które zostały ogłoszone na wczorajszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości wejdą w życie jeszcze w tym roku. Suski dodaje, że plany partii rządzącej będą systematycznie wdrażane w życie.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że PiS zamierza wprowadzić ważne zmiany, w tym ułatwienia dla przedsiębiorców w postaci niższego ZUS-u dla małych firm, obniżenia podatku CIT do 9 proc. dla małych i średnich przedsiębiorstw, 300 zł wyprawki dla każdego ucznia do 18. roku życia, przeznaczenie 23 miliardów złotych na program Dostępność+ dla seniorów oraz 5 miliardów złotych na fundusz dróg lokalnych.

Ponadto, Morawiecki zapowiedział program dla rolników oraz minimalną emeryturę dla kobiet, które nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci i przekroczyły wiek emerytalny. Marek Suski podkreśla, że projekty PiS są “dobre dla gospodarki, jak i dla rodzin, czy dzieci”:

– To bardzo ciekawa oferta. Premier przedstawił również istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich – w tym obniżenie podatku CIT i uczynienie proporcjonalną składkę ZUS – mówi polityk.

Według niego pomoże to w rozwoju gospodarczym i wspomoże wszystkie grupy społeczne:

– To wszystko składa się na to, że będziemy mieli dalszy rozwój gospodarczy i jednocześnie dbałość socjalną praktycznie o wszystkie grupy, bo i dzieci, młodzież, rodziny i seniorzy – dodaje.

Według niego, żaden z projektów nie jest priorytetowy, bo wszystkie są równie ważne i dodał, że wszystkie “będą wprowadzane systematycznie”. Dopytywany o termin wejścia w życie najnowszych zapowiedzi, Marek Suski mówi, że przygotowanie ustaw i prace legislacyjne potrwają jakiś czas, ale wszystko zostanie wprowadzone w tym roku:

– To musi trochę potrwać, ale jest to perspektywa szybka. Na pewno w tym roku to wszystko będzie wprowadzone – obiecuje szef gabinetu politycznego premiera.

Pakiet zapowiedzi, jakie zaprezentował wczoraj premier Mateusz Morawiecki z pewnością jest dużym krokiem w rozwoju naszego kraju, a rządzący będą starali się przekonać Polaków do głosowania na PiS w najbliższych wyborach poprzez swoje najnowsze propozycje. Miejmy nadzieję, że pieniądze w budżecie się znajdą i głośny program nie okaże się “gruszkami na wierzbie”, ale władza spełni to, co obiecała.

za wrealu24.pl

Tempo PiS ma być BŁYSKAWICZNE! Wiadomo, kiedy wejdą w życie zapowiedziane wczoraj projekty!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz