Jarosław Kaczyński ostrzega swoich posłów! „Nie będzie żadnej tolerancji”

 
kaczyński photo
zdjęcie DrabikPany
 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości nie zabrakło też miejsca na samokrytykę. Prezes Jarosław Kaczyński przypomniał o projekcie obniżenia wynagrodzeń polityków i ostrzegł swoich współpracowników, że nie będzie żadnej tolerancji dla jakichkolwiek nadużyć.Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami. Trwa dobra zmiana, ale trzeba ją nieustannie podtrzymywać, podtrzymywać poparcie dla niej – oświadczył lider Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu odniósł się do dotychczasowych osiągnięć rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Zapowiedział, że politycy jego partii wyruszą do Polaków, by przedstawiać plany na najbliższe miesiące, ale przede wszystkim „by słuchać Polaków i wyciągać wnioski, w lipcu”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie unikał też samokrytyki. – Zdarzyły się nam potknięcia, które odbiły się na sondażach – mówił. Szybko też przypomniał o swoim niedawnym wystąpieniu, w którym zapowiedział obniżkę zarobków i zwrócenie nagród przez ministrów. – Projekt dotyczący obniżki zarobków poselskich jest już w Sejmie. Będą zwrócone nagrody, choć być może przyjmiemy nieco inną formułę co do celów tego zwrotu – oświadczył Kaczyński.

Na koniec, lider Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do politycznej moralności. Zapowiedział, że nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy przekraczają granice. Nie działamy dla siebie, działamy dla Polaków, do polityki nie idzie się dla pieniędzy. […] Kwestia moralności jest niesłychanie ważna, musimy być w polityce ludźmi bez skazy, musimy starać się robić wszystko, by nic nam nie można było zarzucić. Musimy być, by zwyciężyć, by przebudować Polskę, partią czystych rąk. Nie będzie żadnej tolerancji, żadnego zmiłowania dla tych, którzy te ręce będą sobie brudzić ostrzegł Kaczyński.

   za wrealu24.pl

Jarosław Kaczyński ostrzega swoich posłów! „Nie będzie żadnej tolerancji”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz