Szef PO z zarzutami! PiS chce go wsadzić do więzienia

 
PO Neumann photo
zdjęcie PlatformaRP
Kolejna afera i nareszcie zarzuty! To jest najprawdopodobniej moment, w którym Platforma Obywatelska tonie permanentnie, i to kilkukrotnie szybciej niż legendarny Titanic. Tak poważnych oskarżeń wobec tak ważnego polityka nie mieliśmy w Polsce od lat. 

Gdy tzw. totalna opozycja krzyczy, że rozliczy polityków Prawa i Sprawiedliwości „za niszczenie Polski”, wypływają kolejne afery z czasów ich ośmioletnich rządów. I to afery, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Szef PO z zarzutami

Te działania są nie do obrony, choć sami zainteresowani już teraz – co stało się już tradycją – zapewniają, że zarzuty mają charakter polityczny. Przy okazji wszystkich tego typu spraw z ust polityków Platformy Obywatelskiej słyszymy, że Prawo i Sprawiedliwość odstawia „teatr polityczny”.

A zarzuty są naprawdę poważne. Bo minister wykorzystujący swoje stanowisko do lobbowania na rzecz konkretnych przedsiębiorstw, to absolutnie najcięższy kaliber. W tej sytuacji prawdopodobieństwo, że polityk uniknie odpowiedzialności, jest naprawdę nikłe.

Pojawił się wniosek prokuratury do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi Sławomirowi Neumannowi. Polityk Platformy Obywatelskiej miał przekroczyć uprawnienia pełniąc funkcję wiceministra zdrowia. Przez swoje działania miał dążyć do osiągnięcia korzyści majątkowych za pośrednictwem prywatnej kliniki Sensor Cliniq. Neumann jest przewodniczącym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Chodzi o umorzone w 2014 roku, a wznowione w ubiegłym roku śledztwo dotyczące przyjęcia łapówki. Neumann miał wpłynąć na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia, która skutkowała przyznaniem korzystnego kontraktu na usługi okulistyczne dla jednego z centrów medycznych. Wiceminister w rządach PO-PSL miał przyjąć 50 tysięcy złotych.

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, kiedy sprawował funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Efektem działań ówczesnego wiceministra było osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

źródło: Rmf24.pl

   za wrealu24.pl

Szef PO z zarzutami! PiS chce go wsadzić do więzienia
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz