Ruszył program Cela +

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w piątek posła i sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego.
Zaczął się weekend, a dzisiaj na dodatek Piątek 13.

Totalni latali z konstytucją jak ze sraczką a tam jest napisane że wszyscy są równi wobec prawa ! Szary człowiek za parę złotych siedzi w więzieniu a złodzieje skorumpowani posłowie z PO mają mieć jakieś względy

 Są tacy posłowie PO i PSL o których od wielu lat mówi się w mediach, jakie popełnili przestępstwa i jaka im grozi kara.I co z tego kiedy żadnego z nich nie zamykają.Za rządów PO-PSL politycy przyzwalali na popełnianie przestępstw a nawet wprowadzali ustawy chroniące przestępców.

                 

Dopóki nie będą zlikwidowane immunitety i wprowadzone badania na zażywanie narkotyków i nadużywanie alkoholu w Sejmie i Senacie oraz obniżenie kosztów utrzymania bezproduktywnych przedstawicieli obu tych izb to się raczej nic nie zmieni.

 

           

Po przesłuchaniu podejrzanego, może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; w takich sytuacjach, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego, regułą procesową jest zatrzymanie podejrzanego – poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

  

Sekretarz generalny PO powiedział przed budynkiem szczecińskiego wydziału PK, że spodziewał się zatrzymania. – Jest to prokuratura zarządzana przez polityka PiS, Zbigniewa Ziobrę, więc nie mam wątpliwości, że każdy scenariusz jest możliwy – mówił Gawłowski. Z kolei jego pełnomocnik stwierdził, że jeśli dojdzie do zatrzymania posła, to „będziemy mieli do czynienia z pierwszym więźniem politycznym Jarosława Kaczyńskiego”.

Podejrzenia korupcyjne

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej jeszcze dziś ma przedstawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Gawłowski, który pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL miał przyjąć w tym okresie łapówkę w wysokości co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Pozostałe zarzuty mają dotyczyć podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, ujawnienia informacji niejawnej, a także plagiatu pracy doktorskiej.

Sejm za zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem

W czwartek Sejm przegłosował zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego. Za wnioskiem Prokuratury Krajowej zagłosowało 226 posłów PiS, 25 posłów Kukiz’15, sześciu posłów WiS oraz czterech posłów niezrzeszonych. Przeciw było 127 posłów PO, 25 posłów Nowoczesnej, 16 posłów PSL-UED oraz trzech posłów niezrzeszonych.

Czekamy

czekamy na następnych cwaniakow

Husky

   za neon24.pl

Ruszył program Cela +
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz