Nareszcie! Prezydent złożył podpis, na który czekali WSZYSCY Polacy

 
GMO free photo
zdjęcie Claudio.Ar

Na to czekali wszyscy Polacy, niezależnie po której stronie sporu politycznego się opowiadają i na jakie ugrupowanie polityczne głosują. Ta decyzja prezydenta Andrzeja Dudy spodoba się wszystkim. 

Na to czekali wszyscy

Spory o to, czy prezydent powinien podpisać daną ustawę czy nie, mają przy okazji prac nad znaczną większością zmian w naszym kraju. Andrzej Duda stara się jednak wsłuchiwać w głos wszystkich grup społecznych, co często wywołuje skrajne emocje po różnych stronach sceny politycznej.

Jednakże ten temat zsolidaryzował Polaków jak żaden inny. Walka idzie bowiem nie o sympatie polityczne czy interesy partii, a o zdrowie i życie każdego z nas. Głośny problem został, taką mamy nadzieję, rozwiązany raz na zawsze.

Walki z GMO trwają od lat. Polacy coraz częściej kupują warzywa tylko na bazarkach, bo boją się roślin przetworzonych. Wszyscy wiedzą już, że w dużym przemyśle producenci idą na ilość, nie na jakość. Co za tym idzie – w marketach w standardowej cenie dostajemy „wybory warzywopodobne”.

Jak wynika z najnowszych informacji, nowelizacja ustawy ma wdrożyć dyrektywy, które mają kontrolować rejestr upraw genetycznie modyfikowanych. Andrzej Duda stał się nadzieją dla polskich rolników, którzy do samego końca próbowali uczciwie dbać o swoje uprawy. Ten ruch może przywrócić zdrowy stan polskiego rolnictwa.

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie modyfikowanych. Nowelizacja zakłada, że Rzeczpospolita Polska będzie wolna od upraw GMO.

Ustawa tworzy więc rejestr upraw genetycznie modyfikowanych (GMO). Aby wpisać uprawę do rejestru, trzeba mieć zgodę wszystkich właścicieli nieruchomości położonych w promieniu 30 km od granic zewnętrznych działki, na której planuje się uprawę GMO. Potrzebna jest też dokumentacja potwierdzająca, że uprawa GMO nie będzie miała negatywnego wpływu na bezpieczeństwo środowiska.

źródło: bankier.pl, niezalezna.pl

   za wrealu24.pl

Nareszcie! Prezydent złożył podpis, na który czekali WSZYSCY Polacy
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz