Co się dzieje?

Niemieckie media podają, że uchodźcy masowo uciekają z Niemiec do…Syrii!

 

Niemiecki dziennik „Die Welt” powołując się na magazyn śledczy telewizji ARD, informuje o procederze ucieczki Syryjczyków z Niemiec!

Z informacji dziennikarzy wynika, że Syryjczycy, którzy uciekli przed wojną właśnie do Niemiec, obecnie pakują się i wyjeżdżają do Syrii.

Z uwagi na fakt, że wielu z nich nie otrzymało wiz wjazdowych do Turcji, uchodźcy płacą przemytnikom, aby tym samym szlakiem, którym przybyli do Niemiec, z powrotem pomogli i wrócić do Syrii.

Jak podaje gazeta, obecnie taki transport z powrotem ma kosztować 200 euro za osobę. Przemytnicy w rozmowie z dziennikarzami śledczymi, wyznali, że dziennie przemycają około 50 osób.

Jaki jest powód tych masowych powrotów? Obecnie niemiecki rząd nie pozwala na łączenie rodzin, czego się domagają Syryjczycy. Rząd nie pozwala na to, mimo umowy i zapisów koalicyjnych, które uchwalono w Niemczech.

Do głosu w tym temacie dochodzą politycy Partii Zieloni, który uważają, iż niemiecki rząd krzywdzi w ten sposób uchodźców.

Źródło: Die Welt / wPolsce.pl

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/15554-co-sie-dzieje-niemieckie-media-podaja-ze-uchodzcy-masowo-uciekaja-z-niemiec-do-syrii

   Talbot

za neon24.pl

Co się dzieje?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz