BOŻY PORZĄDEK W CHAOSIE LUDZKICH MYŚLI!

Właściwie to trochę głupio mi było, że oskarżyłem Zbawiciela o to, iż stworzył Ziemię bez węgla!

Wróciłem od znajomego lekko zdruzgotany. Rozmawialiśmy na temat pierwiastków znajdujących się w Ziemi i trafiło akurat na węgiel. Naoglądałem się jakichś bajek o powstaniu węgla z roślin a w innym wypadku sprawa dotyczyła ogromnych ciśnień podczas potopu i masz: Zacząłem ów news brać poważnie.

A siarka, szepnął znajomy, też powstała z „jakiegoś” „czegoś” poprzez wieloletnie reakcje? A miedź…?

Niektórzy stwierdzają, że „miliony lat” musiało minąć. Inni, że dziesiątki tysięcy. Tymczasem więc dałem sobie z tym spokój!

Właściwie to trochę głupio mi było, że oskarżyłem Zbawiciela o to, iż stworzył Ziemię bez węgla!  Głupio i basta! Przecież Syn Boży Rzekł, że wszystko co stworzył było dobre.

Jednak nieraz różne myśli kołaczą się po głowie i bywa, że owe myśli mogą wprowadzić nas w błąd. Więc usiadłem przed kompem i zacząłem w Internecie szukać, szukać, wklepywać i… znowu szukać!

Nic mi to nie dało! Pod hasłem „węgiel„, wujaszek Google jak zwykle swoje: „Przeobrażenia szczątków roślinnych„.

A gdy Wujka G. zapytałem o złoto, to rzekł bez mrugnięcia okiem:

Nasze prace pokazują, że większość metali szlachetnych, które leżą u podstaw naszej ekonomii i wielu kluczowych działań przemysłowych, pojawiły się na naszej planecie dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności,  kiedy Ziemia została zbombardowana przez 20 miliardów ton meteorytów– podsumowuje dr Willbold”.

Ok! Domyślałem się, że z Wujkiem Google nie za bardzo potyskutuję ale chciałem dać mu jeszcze jedną szansę więc zadałem pytanie na temat mojego pochodzenia.

Ciocia Wiki od razu sypnęła z kapelusza:”Około 7 milionów lat temu (o umownej godzinie 23:58) w Afryce żyła mała małpa Sahelanthropus tchadensis,   która była ostatnim zwierzęcym przodkiem współczesnych ludzi  oraz blisko z nimi spokrewnionych szympansów karłowatych oraz szympansów. Potomkowie tylko dwóch odgałęzień tego gatunku przetrwali do czasów dzisiejszych. Krótko po rozdzieleniu się gatunku – z przyczyn, które ciągle są tematem spornym – członkowie jednej z gałęzi wykształcili dwunożność i  zaczęli chodzić w pozycji wyprostowanej…”.

Owe określenie „7 milionów lat temu” mnie trochę rozbawiło!

W myślach powróciłem do rozmowy z moim znajomym… Jedni mówią, że węgiel ukształtował się miliony lat temu a inni, że parę tysięcy a Pan Bóg stwarzając Ziemię Rzekł, że wszystko było dobre, czyli przygotowane do zamieszkania przez człowieka!

Tym tropem idąc postanowiłem poszukać porządku w chaosie ludzkich wiadomości!  W pewnym momencie moich poszukiwań dotarłem do Tablicy Pierwiastków Mendelejewa!  Przy okazji dowiedziałem się trochę o różnych masach atomowych pierwiastków czy ich atomowych liczbach.

No właśnie… Te liczby atomowe mocno mnie zainteresowały i doprowadziły do wzrostu ciśnienia w moim ciele! Kiedyś przyglądając się owym „liczbom atomowym” pierwiastków kolejno po sobie następującym, myślałem, że są to liczby porządkowe od 1 do 94 wprowadzone dla ułatwienia przez Mendelejewa! O zgrozo, nie byłem dobry z chemii…

Otóż nie, otóż nie… Owszem owe liczby atomowe w Układzie Okresowym Pierwiastków  możemy śmiało uznać za porządkowe ale zgoła z innej przyczyny…

Tutaj mała ważna przerwa:       

Gdy byłem smykiem kilkuletnim, Mama posyłała mnie po zakupy do pobliskiego sklepu. Ze względu na moją „świetną pamięć” musiała mi napisać na kartce jakie „sprawunki” mam kupić! Punkt 1 – kostka masła. Punkt 2 – kilo cukru. Punkt 3 – trzy batony. Znając siebie, to chyba od batonów zacząłem a nie od masła ale to nie miało znaczenia. Produkty kupiłem według listy i było ok!

W Układzie Okresowym Pierwiastków ułożonym według liczby atomowej… nie wolno nic zmieniać, nie wolno nic przestawiać!  Pierwiastek o liczbie atomowej  1 musi być na pierwszym miejscu a pierwiastek o liczbie atomowej79musi być na miejscu  siedemdziesiątym dziewiątym! Owa kolejność nie wynika z przypadkowości. Jeszcze raz: Owa kolejność nie wynika z przypadkowości! Napisałem wcześniej i przypomnę: Wodór musi być na pierwszym miejscu, ponieważ posiada liczbę atomową 1 a złoto trzeba ustawić na miejscu 79 dlatego, że jego liczba atomowa wynosi 79!

I teraz sprawa najważniejsza.  Szczerze mówiąc owa sprawa podniosła mi ciśnienie do maksymalnych granic. (Jeżeli w ogóle takie określenie istnieje).

Dlaczego wodór w Układzie Okresowym Pierwiastków jest na pierwszym miejscu? Ponieważ jego liczba atomowa określa, ile protonów znajduje się w jądrze  atomu  wodoru. Tak, w jądrze atomu wodoru jest  1  proton. W jądrze atomu złota protonów jest  79.

W jądrze atomu m iedzi liczba protonów wynosi  29  zatem w Tabeli Mendelejewa zajmuje miedź miejsce porządkowe o numerze  29. Cyna z  50. protonami zaszeregowana jest na  50. pozycji a tlen z  8. protonami usytuowano na  8. miejscu. Owa lista rosyjskiego uczonego nie ma nic wspólnego z moimi zakupami. Na tej liście nic zmieniać nie wolno!

Doświadczenie!

Mamy 94 klocki symbolizujące pierwiastki w przyrodzie. Tymczasem odrzucam pierwiastki odkryte później ale  uzyskane sztucznie.

Na każdym z tych klocków zapisana jest liczba atomowa określonego pierwiastka. Zrzućmy te wszystkie klocki z II piętra na ziemię. Niech roztrzaskają się na wszystkie strony. Potem zejdźmy po nie i powkładajmy do torby. W domu poukładajmy je w kolejności według liczby protonów znajdujących się w każdym pierwiastku. Prawda jakie to proste? W pół godziny odbudujemy cały Układ Okresowy Pierwiastków.

A teraz inny przykład:

Nie mamy Układu Okresowego Pierwiastków ale wiemy, że owe pierwiastki na Ziemi istnieją. Żyjemy w XII wieku… Wiemy, że istnieje złoto, jest miedź, jest węgiel, tlen, wodór… Dopiero po latach dowiemy się, że wszystkie te pierwiastki można uszeregować według cudownego wzoru.

I chociaż będziemy pewni że niemożliwością jest by protony w atomach tych pierwiastków wzrastały w kolejności porządkowej przypadkowo,  to nigdy nie przyznamy racji Panu Bogu, że to On ten porządek wprowadził!

I chociaż bedziemy pewni, że niemożliwością jest by protony w atomach tych pierwiastków wzrastały w kolejności porządkowej przypadkowo, to  nadal będziemy uważać, że niektóre pierwiastki dobrnęly do nas poprzez super wybuchy gwiazd. Tylko… jak niemająca oczu ewolucja, lub jak ślepy przypadek mógł ułożyć klocki Mndelejewa od 1 do 94 nie tylko w kolejności numerycznej ale według niewidzialnych dla oka ludzkiego protonów?  Oto szekspirowskie jest pytanie!


Jeśli o mnie chodzi to uważam, że bezsprzecznie Układ Okresowy Pierwiastków jest cudownym pokazaniem człowiekowi Bożego Porządku znalezionego w chaosie ludzkich myśli!

Pomoce:

Układ Okresowy Pierwiastków

http://www.node81.tsi.net.pl/chemia/chemia.html kliknij na pierwiastek, to znajdziesz jego opis

Budowa atomu

http://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/2694/budowa-atomu/

57KerenOr

   za neon24.pl

BOŻY PORZĄDEK W CHAOSIE LUDZKICH MYŚLI!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz