Komorowski zdecydował. Wystartuje w najbliższych wyborach

 
 
Komorowski photo
zdjęcie DrabikPany

Bronisław Komorowski zatęsknił za wielką polityką! Zapowiedział właśnie start w najbliższych wyborach, w których – taką ma nadzieję – osiągnie imponujący wynik. Uważa bowiem swoją prezydenturę za bardzo dobrą dla Polski. Komorowski wystartuje Nie ma wątpliwości, że Bronisław Komorowski to jeden z ulubieńców wyborców tzw. totalnej opozycji. Jego autorytet był za rządów PO-PSL praktycznie niepodważalny.

Niemal wszystkie media w kraju tuszowały jego wpadki i gloryfikowały tego… specyficznego prezydenta. Wielu wróżyło byłemu prezydentowi pozostanie w niebycie. Po przegranych w 2015 r. wyborach prezydenckich, Komorowski nieco odsunął się w cień. Tylko od czasu do czasu pojawia się w mediach, by ostro skrytykować poczynania obecnego rządu.

Jednak polityczna emerytura Bronisława Komorowskiego nie potrwała długo. Już teraz ogłosił swój start w eurowyborach i wkracza w kampanię. Możemy zatem spodziewać się większej liczby występów byłego prezydenta w telewizji i znacznie większego zaangażowania w bieżącą politykę. Bronisław Komorowski miał podjąć decyzję o starcie w wyborach do europarlamentu – poinformowali w dzisiejszym wydaniu tygodnika “Sieci” Robert Mazurek i Igor Zalewski.

Były prezydent chciałby podobno wystartować jako “jedynka” na warszawskiej liście. O sprawie jako pierwsza pisała Agnieszka Burzyńska w “Fakcie”. Sęk w tym, że to Ewa Kopacz miała walczyć o fotel europarlamentarzysty w Warszawie. Wystąpił zatem – jak to w Platformie – swoisty konflikt interesów. Według nieoficjalnych informacji Komorowski długo zabiegał o to, by móc wystartować w tych wyborach. Jego decyzja miała nie spodobać się kolegom z partii.

Władze Platformy Obywatelskiej nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają. Rzecznik PO Jan Grabiec przyznaje, że “nie zna szczegółów, ale wie, że pan prezydent Komorowski rozmawia z liderami PO”. Jednak dziennikarze, którzy podali informację, z niemal stuprocentową pewnością twierdzą, że Komorowski będzie kandydatem w tych wyborach.

   za wrealu24.pl

Komorowski zdecydował. Wystartuje w najbliższych wyborach
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz