Szokujące informacje na temat ekshumacji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem! To pokazuje skalę zaniedbań rządu PO-PSL!

 
smoleńsk photo
zdjęcie DrabikPany

Katastrofa smoleńska obnażyła poziom nieudolności ówczesnego rządu Donalda Tuska. Oddanie śledztwa stronie rosyjskiej, brak reakcji na poniżanie załogi polskiego samolotu czy liczne matactwa koalicyjnego rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego to zaledwie część tego wszystkiego, z czym mieliśmy do czynienia. Teraz Prokuratura Krajowa ujawniła szokujące ustalenia ekspertów pracujących ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej.

„Znaleziono 69 szczątków ludzkich pochodzących od 26 osób w trumnach innych ofiar katastrofy” – poinformowała Ewa Bialik, rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej. Przypomnijmy, że wcześniej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie stwierdziła zamianę aż 6 ciał. Prokuratura Krajowa dopatrzyła się zamiany dwóch ciał.

W wielu dotychczas przedłużonych opiniach biegli stwierdzili, iż w toku rosyjskich sekcji opisano obrażenia ofiar, które faktycznie nie zostały ujawnione lub też nie opisano obrażeń, które ujawniono podczas sekcji w Polsce – szczegóły tych ustaleń zostaną szczegółowo opisane w opinii kompleksowej przygotowanej przez biegłych – wyjaśnia Bialik.

To nie koniec szokujących informacji! Z przekazu rzeczniczki Prokuratury Krajowej wynika, że w wielu przebadanych zwłokach stwierdzono obecność ciał obcych. Były to rękawiczki sekcyjne, sznurki, worki, butelki i fiolki z substancjami odkażającymi.

W ciągu ośmiu minionych lat Zespół Śledczy Nr 1 przeprowadził 77 ekshumacji i sekcji zwłok. W okresie od połowy kwietnia do połowy maja 2018 roku planowanych jest jeszcze 6 ekshumacji. W całym śledztwie przejrzano ponad 800 próbek pobranych podczas sekcji zwłok wykonanych w Rosji, z czego duża część nigdy nie została przebadana.

   za wrealu24.pl

Szokujące informacje na temat ekshumacji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem! To pokazuje skalę zaniedbań rządu PO-PSL!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz