Jesteśmy świadkami jak upada mit Orbana.

W niedzielnych wyborach kolacja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej zdobyła 48,5 proc. głosów. Partia Victora Orbana zdobyła 133 ze 199 mandatów w węgierskim parlamencie.

 

       

  

Niemal jedna trzecia Węgrów nie poszła głosować.
Ponad połowa głosujących głosowała przeciw Fideszowi.

Jesteśmy więc świadkami jak upada mit Orbana.

Populizm ,dykatura i klamstwo – to dzisiaj wygralo na Wegrzech!

Może być???

Może

Taki jest właśnie przekaz szczujni TVN24 i pozostałych ścierwo-medialnych przekaziorów po wczorajszych wyborach parlamentarnych na Węgrzech.

W gazeta.pl, czy portalu Lisa -NaTemat, w TVn24.pl i w różnych jej satelitach czytałem o wielkiej mobilizacji młodych Wegrów. Że to koniec Orbana, że poszli w bój o wolnośc waszą i naszą, że demokracja, prawa człowieka i Lenin wiecznie żywy. I znów lewaków młodzież wychu….     wyhuśtała w sensie 8-))

Europejskie lewactwo chyba się dziś zapłacze, a redakcja „Gazety Wyborczej” czy TVN 24 będzie musiała zmieniać pampersy i to przez …..całą dobę

A jak w rzeczywistości wyglądają wyniki po przeliczeniu 98,95% głosów  ?

133 mandaty oznaczają tylko tyle….. że to większość konstytucyjna w Węgierskim parlamencie, ale dla TVN czy Szechtera znaczenia i tak nie ma.
Liczy się tylko to że ponad połowa głosujących była przeciwna prawicowej partii Fidesz

          

 

Orban wygrał, bo wzmocnił poczucie dumy narodowej i zapewnił ludziom bezpieczeństwo nie wpuszczając uchodźców.
Panie Prezesie-prosta droga do sukcesu.

To już trzecie zwycięstwo z rzędu partii Orbana

W wystąpieniu po zakończeniu niedzielnych wyborów parlamentarnych premier Węgier Viktor Orban podziękował polskim liderom za poparcie. – Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli – oświadczył Orban.

      

Wygraliśmy – zaczął swoje przemówienie Viktor Orban. – Węgry dziś zwyciężyły. Chciałbym powiedzieć kilka swobodnych zdań w miarę wstrzemięźliwie, bo teraz jest taki czas. Gratuluję wyborcom, dziękuję, że oddaliście głosy. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przez wysoką frekwencję – powiedział premier Węgier.

Chciałbym podziękować Węgrom mieszkającym za granicą, którzy pomogli uratować swój kraj macierzysty. Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli – dodał Orban.

Gratuluję Węgrom i życzę Polsce, abyśmy też tak licznie poszli do urn i bronili naszych wartości, naszych przywilei,przed złodziejami, przed ludźmi którzy spychali Polskę na margines, ponieważ nigdy nie mieli wizji jej rozwoju, uważali że nic się nie uda, nic nie warto, tylko płyneli sobie z nurtem…….ciepłej wody w kranie.
Nigdy więcej partii PO i jej kolesi u władzy.

Husky

   za neon24.pl

Jesteśmy świadkami jak upada mit Orbana.
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz