Absolutny skandal w Holandii! Dyskryminacja Polaków pełna parą

 

flaga polski photo
zdjęcie Lukas Plewnia

Holenderska gmina Tiel zabroniła wynajmowania domów w dzielnicach mieszkalnych grupom pracowników, którzy przyjeżdżają do pracy w Kraju Tulipanów. Uderza to w Polaków, którzy stanowią większość pracowników i stało się to pomimo protestów ambasady RP w Hadze, która stwierdziła, że zachowanie władz gminy ma “dyskryminacyjny charakter”.

Według informacji telewizji Gelderland, nowe przepisy zostały uchwalone już w końcu marca i mają obowiązywać co najmniej przez rok: “Decyzja została podjęta w tajemnicy przez Radę Miejską. Weszła w życie w czwartek” – donosi medium. Ambasada RP w Hadze interweniowała w tej sprawie i zwracała się do gmin, które w ten sposób chciały ograniczyć ilość zarobkowych imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedstawicielstwo naszego państwa zapowiedziało, że “podejmie zdecydowane działania w związku z dyskryminacyjnym charakterem, niezgodnym z regulacjami unijnymi dotyczącymi swobody osiedlania się i pracy”. Polska placówka dodaje, że działania te są sprzeczne z prawem unijnym:

– Zwracamy uwagę władz holenderskich na niepokojące zjawiska dotyczące sytuacji polskiej społeczności oraz przypadki naruszeń praw pracowniczych – czytamy w oświadczeniu.

Jan Markink – poseł prowincji Geldria powiedział, że imigranci zarobkowi mają wielkie znaczenie dla tamtejszej gospodarki, a sektor owoców opiera się praktycznie tylko na ich pracy. Według niego miejsc zamieszkania pracowników będzie przybywać i będą one tworzone w innych miejscach:

– Jeśli nie wolno im mieszkać w dzielnicach mieszkalnych, musimy stworzyć inne możliwości. Nie można powiedzieć, że nigdzie nie mogą mieszkać – mówił parlamentarzysta w rozmowie z serwisem gelderlander.nl.

Na stronie internetowej tego serwisu ukazała się sonda, w której pytanie brzmiało “czy migranci zarobkowi są potrzebni, by gospodarka w Holandii działała właściwie”. Na tę kwestię prawie 2/3 internautów – 64 proc. odpowiedziało negatywnie i był to wynik na godzinę 18:45.

Działania władz gminy Tiel są jawną dyskryminacją i pogwałceniem prawa unijnego, a także upokorzeniem naszych rodaków pracujących w Holandii. Szkoda, że holenderskim samorządowcom tak łatwo przychodzi walka z Polakami, a jakoś nie mogą sobie poradzić z coraz bardziej rozwijającą się islamizacją tego kraju.

   za wrealu24.pl

Absolutny skandal w Holandii! Dyskryminacja Polaków pełna parą
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz