Chcieli zabić prezesa PiS? Szokujący komunikat rządu

 
 
kaczyński  photo
zdjęcie DrabikPany

Dotąd o zamachu na życie prezesa Prawa i Sprawiedliwości pisali tylko sfrustrowani internauci. Jednak w tej sytuacji rząd musiał podjąć oficjalne działania, bo Jarosław Kaczyński nie może czuć się bezpieczny.

Napięcie w Polsce wzrasta systematycznie od ponad 2 lat. Gdy dzisiejsza opozycja odniosła dotkliwą porażkę na dwóch frontach, siły antynarodowe zaczęły rezygnować z demokratycznych metod.

Nie tylko próby destabilizacji państwa i obalenia rządu. Teraz obserwujemy sytuację, w której ktoś chce „zlikwidować” niewygodnego dla wielu środowisk polityka.

Kaczyński w niebezpieczeństwie

Jarosław Kaczyński ma mnóstwo zwolenników, ale też wielką rzeszę przeciwników. I to bardzo radykalnych. Niektórzy ludzie, którzy nienawidzą prezesa Prawa i Sprawiedliwości, gotowi są zrobić niemal wszystko, by wyeliminować go z polityki.

Gdy o konieczności fizycznej eliminacji prezesa Kaczyńskiego pisano na opozycyjnych grupach w serwisach społecznościowych, sprawa nie była jeszcze na tyle poważna. Co prawda w czerwcu ubiegłego roku ABW zajęła się planowanym zamachem na lidera partii rządzącej, ale ta sprawa zaczęła się od artykułu „Newsweeka” i komentarzy do niego. Ludzie z grupy „gorszego sortu” chcieli wtargnąć do gabinetu prezesa PiS i „załatwić sprawę raz na zawsze”.

Dziś rąbka tajemnicy uchyla strona rządowa. Rzeczniczka ugrupowania będącego przy władzy odpowiedziała na zarzuty opozycji, której nie podoba się, że Jarosław Kaczyński ma ochronę.

Mocna odpowiedź

Wysokie rzekomo koszty chronienia lidera partii rządzącej frustrują niemal wszystkich przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej, zarzuciła Jarosławowi Kaczyńskiemu, że finansuje z partyjnych pieniędzy swoją ochronę.

Na zarzuty przedstawicielki opozycji zareagowała Beata Mazurek. Rzecznik partii rządzącej oraz wicemarszałek Sejmu opublikowała na Twitterze mocny wpis, który internauci od razu uznali za sygnał, że służby mają sygnały o planowanych atakach fizycznych na lidera PiS.

– Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia – przekazała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Dodała, że prezes Kaczyński będzie nadal chroniony. Dla wielu bowiem jedynym sposobem na pokonanie Kaczyńskiego, jest jego fizyczna eliminacja. Strona rządowa zwraca uwagę, że ABW prewencyjnie reagowała na informacje o planowanych zamachach na prezesa PiS już kilkukrotnie.

   za wrealu24.pl

Chcieli zabić prezesa PiS? Szokujący komunikat rządu
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz