Zaskakująca propozycja Jarosława Kaczyńskiego! To strach czy bat na opozycję?

 
kaczyński photo
zdjęcie DrabikPany
 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie projektu obniżającego wynagrodzenia poselskie o 20 proc. Ponadto, szef Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że ministrowie i sekretarze stanu, którzy są politykami przekażą otrzymane nagrody na cele społeczne (do Caritas). – Krótko mówiąc: będzie w tej chwili dużo, dużo skromniej. Dużo skromniej niż było dotychczas – oświadczył Kaczyński.

Jeśli ktoś nie poprze rozwiązań dotyczących obniżenia pensji polityków, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej, straci szansę na dalszy udział w polityce – zakomunikował Kaczyński. – Będziemy egzekwować z całą stanowczością dyscyplinę w tych sprawach – dodał.

To jednak nie koniec ograniczeń. Cięcia dotkną też wójtów,  burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców. – Zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek skarbu państwa – wyliczał prezes PiS.

Vox populi, vox dei – głos ludu, głos Boga. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji i będziemy w związku z tym ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny, dla budowy przeświadczenia społeczeństwa, że polityka rzeczywiście nie jest dla bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu – skwitował Jarosław Kaczyński.

Część polityków i ekspertów twierdzi, że decyzja prezesa PiS wynika ze strachu przed spadającym poparciem. o tym, że nagrody przyznane przez Szydło negatywnie odbiły się w sondażach mówili sami politycy partii rządzącej. Ekspert ds. podatków w Centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Robert Gwiazdowski mówi, że to już “panika”.

Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki napisał, że “Kaczyński miota się od ściany od ściany”.

Jeszcze inna część polityków i obserwatorów uważa, że Kaczyński ukręcił bat na opozycję. Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska od jakiegoś czasu objeżdża Polskę ze specjalnymi bilbordami, w których nawołuje, by ministrowie zwrócili przyznane nagrody. Propozycja prezesa PiS nie tylko skompromituje posłów opozycji, ale doprowadzi do niezwykłego obrotu sprawy. Teraz Polacy zapytają polityków Platformy Obywatelskiej, co zrobili ze swoimi nagrodami. Złośliwie nawiązała do tego posłanka Krystyna Pawłowicz.

   za wrealu24.pl

Zaskakująca propozycja Jarosława Kaczyńskiego! To strach czy bat na opozycję?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz