Lidl, Morrisons, Asda wycofują produkty i ostrzegają klientów

Lidl, Morrisons, Asda i Co-op wycofują produkty ze sprzedaży i ostrzegają klientów, żeby ich nie jedli

Produkty zostały zdjęte z półek, ponieważ żywność zawiera składniki niewymienione na etykiecie lub niektóre pokarmy mają ślady bakterii, które mogą powodować zatrucie pokarmowe Salmonellą.

Aunt Bessie’s wycofała Aunt Bessie’s Croquettes z Lidla z powodu braku jajka w składzie.

Agencja Standardów Żywności (brytyjski odpowiednik Sanepidu) zaleciła klientom, aby nie spożywali produktu, jeśli mają alergię lub nietolerancję jaj, a następnie zwrócili go do sklepu Lidl, w którym został kupiony. Wycofany rozmiar paczki to 550g, spożyć najlepiej przed końcem czerwca 2019 r.Lidl wycofał również Golden Sun Organic Grains, ponieważ zawiera Salmonellę.

Agencja Standardów Żywności podała, że ​​zarażenie Salmonellą „powoduje gorączkę, biegunkę i skurcze żołądka”, a sieć supermarketów zaleca klientom, aby nie spożywali produktu, ale zwracali go do sklepu, w którym go kupili w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. 

Lidl Ireland wycofał Deluxe Wild Salmon, ponieważ zawiera pszenicę, ryby, mleko, jaja i musztardę, które nie są wymienione w języku angielskim na etykiecie. ASŻ powiedziała: „Oznacza to, że produkty są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia każdego, kto ma alergię na ryby lub musztardę i alergię lub nietolerancję na składniki pszenicy, glutenu, jaj lub mleka”.

Wycofane opakowanie to 700 g produktu, z terminem do spożycia przed 25 lipca 2019 r.

Co-op wycofał swoje panierowane filety z dorsza z powodu znajdujących się w nim alergenów. Produktem dotkniętym jest opakowanie o masie 270 g, z terminem do spożycia do dnia 2 kwietnia 2018 r.

Morrisons został zmuszony do wycofania Italian Penne Bolognese Bake 400g z powodu selera w składzie, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób z alergią lub nietolerancją selera. Rozmiar paczki 400 g z datą do spożycia; od 18 do 23 lutego został wycofany.

Morrisons również wycofał Eat Smart COUNTED Honey and Mustard Dressing z powodu nieopisanego jajka i musztardy. Opakowanie o pojemności 250 ml z datą spożycia przed końcem listopada 2018 roku zostało wycofane z powodu zagrożenia dla zdrowia dla osób z alergią lub nietolerancją jaj.

Laila Foods wycofał Laila Mint Sauce sprzedawany w Asda, ponieważ zawiera jaja, które nie są wymienione na etykiecie. Sos o pojemności jednego litra, z data spożycia przed 21 czerwca 2018 roku.Morrisons Penne

Katarzyna Cz.

   za polskie-echo.com

Lidl, Morrisons, Asda wycofują produkty i ostrzegają klientów
ocena 5 głosów 2
Udostępnij

Napisz co myślisz