Upadek. Premier May traci popularnosc w partii

Uważa się, że w ciągu ostatniego roku miała miejsce seria spotkań, w których opracowywano plany powstania odrębnej partii, która zawierałaby własną markę, politykę i przywódcę.

Konserwatyści są przygotowani na ich najgorsze wyniki w stolicy i oczekuje się, że stracą prawie 100 mandatów, a wszystkie dziewięć londyńskich rad będących pod ich kontrolą jest zagrożonych.

Ponure prognozy pojawiły się po serii zwrotów i niepopularnych obietnic ze strony Theresy May, która została skrytykowana w ubiegłorocznych wyborach powszechnych.

Ci, którzy dążą do podziału, ponoć wezwali do mianowania regionalnego przywódcy, który odróżniałby londyńską grupę od „bardzo prowincjonalnego” obrazu partii dostarczonego przez panią May. 

Oderwanie spowodowałoby również przyjęcie przez partię innej postawy wobec Brexitu, niż ma partia narodowa, gdzie większość posłów Torysów z siedzibą w stolicy, rezydowało w okręgach wyborczych, które w przeważającej większości głosowały za pozostaniem w Unii Europejskiej.

W przyszłym miesiącu do objęcia postawionych zostanie ponad 4300 miejsc w radach, w tym stołki wszystkich radnych w 32 okręgach w Londynie, 34 dzielnicach metropolitalnych, 68 okręgach i radach gminnych oraz 17 jednostkach unitarnych.

Odbędą się także bezpośrednie wybory burmistrzów w Hackney, Lewisham, Newham, Tower Hamlets i Watford.

Rzecznik konserwatywnej Campaign Headquarters (CCHQ) powiedział, że konserwatyści londyńscy „mają wyraźny głos” w partii i że niedawno mianowano nowego wiceprzewodniczącego dla Londynu.

Sypie sie wszystko za Premier May moze okazac sie ze po okresie przejsciowym wybory wygra Partia Liberalna i Brexit bedzie na papierze.

Katarzyna Cz.

   za polskie-echo.com

Upadek. Premier May traci popularnosc w partii
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz