Schetyna traci kontrolę nad partią! „Złożyłem dziś na ręce przewodniczącego moją rezygnację…”

 
 
Grzegorz Schetyna photo
zdjęcie PlatformaRP

Grzegorz Schetyna jest nie tylko coraz mniej wyrazistym politykiem, ale także coraz mniej rozsądnym liderem. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej swoimi decyzjami coraz częściej skłóca swoje środowisko, z czego cieszą się politycy Zjednoczonej Prawicy. Teraz ogromne zamieszanie wywołała kandydatura europosła Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia.

Kandydatura wieloletniego polityka Prawa i Sprawiedliwości z ramienia PO wywołała dość duży niesmak wśród bliskich współpracowników Grzegorza Schetyny. Swoje niezadowolenie wyraził poseł Tomasz Cimoszewicz, który na Facebooku opublikował specjalny wpis, w którym zrezygnował z prac w gabinecie cieni PO. “Nie widzę możliwości współpracy z religijnym fundamentalistą” – napisał Cimoszewicz.

Kazimierz Ujazdowski otrzymał od Grzegorza Schetyny jeszcze jedną propozycję. Były wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości otrzyma miejsce w Gabinecie Cieni. Będzie zajmował się zagadnieniami związanymi z państwem prawa i samorządnością.

Złożyłem dziś na ręce przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny moją rezygnację z funkcji wiceministra środowiska w Gabinecie Cieni. Wpływ na tę decyzję ma fakt zaproszenia do współpracy pana Kazimierza Ujazdowskiego, do niedawna wiceprzewodniczącego PiS – oznajmił poseł na Facebooku.

Pomijając jego wieloletnie skrajnie negatywne podejście do PO, na uwagę zasługuje fakt, że pan Ujazdowski kilka lat temu oddał głos wspierający karanie więzieniem za stosowanie metody in vitro. Metody, której refundację wprowadziła Platforma Obywatelska. Metody, której refundację zlikwidował PiS, gdy pan Ujazdowski był jej członkiem – dodaje polityk PO.

Nie widzę możliwości współpracy z religijnym fundamentalistą, osobą, która przez lata pracy wykazywała brak szacunku dla praw człowieka, zarówno dla kobiet jak i osób o innej orientacji seksualnej – tłumaczy Cimoszewicz.

Szanowni Państwo. Złożyłem dziś na ręce przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny moją rezygnację z…

Opublikowany przez Tomasz Cimoszewicz 4 kwietnia 2018

   za wrealu24.pl

Schetyna traci kontrolę nad partią! „Złożyłem dziś na ręce przewodniczącego moją rezygnację…”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz