Amerykanom nie chodzi o ustawę IPN

… tylko o nieformalny sojusz Polski z Chinami

Zarzuty, że Polacy mordowali w czasie II wojny św. więcej Żydów niż Niemcy, naruszają naszą elementarną godność. Dlatego do tak ujętego tematu antypolonizmu i wpychania nosa przez Amerykanów w polskie sprawy podchodzimy emocjonalnie: jak mogliście to nam zrobić? – pytają zrozpaczeni Polacy, którzy zapominają, że to USA bardziej potrzebuje nas, niż my ich. Wierna jak pies Polska na sojuszu z Amerykanami od wielu lat wychodzi jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

                                  

20 czerwca Polskie Radio donosiło: „Podczas wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce dojdzie do podpisania około 40 umów handlowych i porozumień dwustronnych. Główne cele gospodarcze to szersze otwarcie chińskiego rynku na polskie produkty i stymulowanie chińskich inwestycji bezpośrednich w Polsce”.

Portal „Niezależna” 22 czerwca opublikował relację z wizyty Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej: „Otwarcie chińskiego rynku dla polskich jabłek. Umowy na import innych polskich produktów spożywczych i produktów farmaceutycznych – to dobre owoce wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. (…) Poza umowami mającymi pomóc w zwiększeniu naszego eksportu do Państwa Środka, zawarto także m.in. porozumienie pomiędzy warszawską Giełdą Papierów Wartościowych i Haitong Bankiem, dotyczące m.in. wymiany informacji na temat sytuacji na rynkach kapitałowych w celu wspierania ich rozwoju”. 

Zastanówmy się. Przecież USA jest na nieformalnej ścieżce wojennej z Chinami, a od niedawna z Unią Europejską, której wypowiedziały wojnę celną.

Trwa „wojna o pieniądz”. O to, którzy obywatele danego państwa będą musieli pracować na obywateli (elity) innego państwa.  

Hasło „Jedwabny szlak” z Wikipedii: „W roku 2013 przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej podczas wizyty w Kazachstanie przedstawił pomysł utworzenia nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy”. Źródłowy artykuł do encyklopedycznego hasła autorstwa Piotra Winnickiego zniknął już z macierzystej strony, gdzie był opublikowany: „Piotr Winnicki: Nowy Jedwabny Szlak. Droga do budowy imperium. biznes.pl, 2015-10-15”. Co ciekawe, strona należy do szwajcarsko-niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer, tak zatroskanego stanem demokracji w Polsce.

Nowy jedwabny szlak wybudowany za 500 miliardów dolarów, jest ogromną szansą dla Polski. Wszystkie państwa, które niszczyły naszą gospodarkę w latach transformacji ustrojowej, obawiając się naszej taniej produkcji, nie mogą sobie pozwolić, aby Polska stała się gospodarczą „ekspozyturą Chin w Europie”. Konieczne w tym miejscu jest przypomnienie, że powstanie jedwabnego szlaku było osią sporu pomiędzy Antonim Macierewiczem a Prezydentem Andrzejem Dudą. Macierewicz naprawdę sądzi, że Chiny chcą wprowadzić w Polsce komunizm (!).

Dlatego w poprawie stosunków pomiędzy Polską a USA nie pomogą polskie przeprosiny Żydów za wszelkie zło jakie spotkało ich na świecie. Rząd USA losy europejskich Żydów obchodził i obchodzi tak, jak nawet nie zeszłoroczny, ale XIX w. śnieg. Poniżanie Polski przez Amerykę ma wymusić zupełnie inne postępowanie: pełną polską uległość.

Ustawy 447/1226 o mieniu ofiar holocaustu w krajach Europe środkowej mają charakter terroru ekonomicznego.

Należy przypomnieć, że doktryna działań wojennych USA zakłada*:

„– operacje psychologiczne (ang. Psychological Operations – PsyOps) – polegające na dostarczaniu zagranicznym odbiorcom prawdziwych informacji, dla kształtowania zachowań w ramach wsparcia operacji wojskowych USA,

 – operacje informacyjne (ang. Information Operations–IO) – zaplanowane  w celu uzyskania przewagi informacyjnej przez negatywny wpływ na informacje i systemy nieprzyjaciela przy jednoczesnej ochronie informacji i systemów USA”.

*Rafał Wiśniewski, Rola wojsk specjalnych w systemie obronnym RP, Przegląd Strategiczny 2014, nr 7. 

Romuald Kałwa

   za neon24.pl

Amerykanom nie chodzi o ustawę IPN
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz