Pazerność na całego! Grad żąda ogromnej kwoty. Jest pozew

 
aleksander grad photo
zdjęcie DrabikPany

Aleksander Grad – były minister skarbu w rządzie Donalda Tuska wsławił się między innymi “sprzedażą” Stoczni Szczecińskiej rzekomemu katarskiemu inwestorowi w wyniku czego doszło do upadku zakładu, a potem pełnił funkcję wiceprezesa Tauronu zarabiając blisko 120 tys. złotych miesięcznie. Okazuje się jednak, że Grad żąda kolejnych pieniędzy od energetycznego giganta.

Według “Super Expressu”, Grad, który był wiceprezesem Tauronowi od marca 2014 roku podpisał umowę o zakazie konkurencji na okres 12 miesięcy po rozwiązaniu umowy o pracę. Grad pełnił kierowniczą funkcję w energetycznej spółce do października 2015 roku, a pod koniec tego roku ówczesny prezes Tauronu Jerzy Kurella parafował bajecznie korzystny dla Grada aneks do umowy o zakazie konkurencji.

Dzięki niemu pracodawca zobowiązał się wypłacić byłemu ministrowi jednorazowe odszkodowanie wynoszące aż 560 tysięcy złotych – w zastępstwie za 12 transz wynoszących 100 proc. jego miesięcznej pensji oraz skrócił zakaz konkurencji do 6 miesięcy. Dzięki temu Grad nie pozostawał długo bezrobotny i już w lutym 2016 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. Oczywiście, roszczenie dotyczące 560 tys. złotych zostało obowiązujące i chociaż Tauron nie zamierza płacić tej kwoty Gradowi; ten wystąpił z pozwem, w którym żąda 75 tysięcy złotych!

Biuro prasowe Tauronu tak odpowiada na żądania byłego wiceprezesa:

– Tauron uważa pozew za bezzasadny. Postępowanie sądowe w tej sprawie jest na wstępnym etapie i do czasu jego prawomocnego rozstrzygnięcia spółka nie będzie komentowała sprawy – informuje “Super Express”.

Tak właśnie wygląda “odpowiedzialność” byłego ministra skarbu, którego “dziełem” jest upadek Stoczni Szczecińskiej. Jak Polska może być normalnym krajem, skoro były minister nie tylko nie został w żaden sposób rozliczony, ale otrzymuje kolejne synekury z pensjami, które są abstrakcyjne dla 90 proc. polskiego społeczeństwa?

   za wrealu24.pl

Pazerność na całego! Grad żąda ogromnej kwoty. Jest pozew
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz