Groźby Rosji w kierunku Wielkiej Brytanii! “Jeszcze raz oficjalnie apelujemy…

 
putin photo
zdjęcie Inmediahk

Sytuacja między Wielką Brytanią a Rosją robi się coraz bardziej napięta. Wobec najnowszych doniesień władze Rosji wystosowały oświadczenie, które nie pozostawia złudzeń. Choć początkowo Rosja podchodziła do sprawy spokojnie, oferując nawet pomoc w wyjaśnieniu sprawy, to w jednej chwili na Kremlu wybuchła panika. 

Cały świat żyje sprawą otrucia podwójnego szpiega Siergieja Skripala, o które podejrzewa się Kreml. Anglia podjęła środki ostrożności. Wydaliła rosyjskich dyplomatów. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Ten konflikt zaczyna rzutować na inne kraje europy.

Biały dom wystosował oświadczenie, które w dosadny sposób określa stanowisko USA wobec tej tragedii. – Rosja jest odpowiedzialna za ohydny atak z użyciem środka paralityczno-drgawkowego na obywatela brytyjskiego – podkreślono.

Odpowiedź rosyjskiej rzecznik Marii Zacharowej jest mocno kontrowersyjna. Moskwa zapowiada odwet wobec Londynu.  Zacharowa potwierdziła, że zostały podjęte korki w tej sprawie.

– W związku z wprowadzeniem i zapowiedzią wprowadzenia przez Wielką Brytanię odpowiednich środków i nieprzyjaznych kroków wobec Rosji, planujemy, oczywiście, kroki odwetowe, o czym wczoraj informował rosyjski MSZ – podsumowała.

Będzie odwet

– Jeszcze raz oficjalnie apelujemy do Wielkiej Brytanii o przedstawienie wszystkich materiałów związanych z incydentem – podkreśliła Zacharowa dziś na konferencji prasowej.

Jak wynika z najświeższych informacji, Wielka Brytania odmówiła przekazania materiałów dowodowych i próbek substancji wykorzystanej w zamachu na życie szpiega. Czekamy na oficjalne stanowisko Londynu.

   za wrealu24.pl

Groźby Rosji w kierunku Wielkiej Brytanii! “Jeszcze raz oficjalnie apelujemy…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz