Londyn przedstawia zestaw uzbrojenia przeciwko reżimowi Putina


Premier Wielkiej Brytanii wydala 23 dyplomatów – szpiegów oraz ostrzega Brytyjczyków aby nie udawali się do Rosji.

Jeśli niewyobrażalne wybuchnie, a Wielka Brytania przystąpi do konfliktu zbrojnego z Rosją, kraj ten wciąż ma potężne możliwości militarne.

Wielka Brytania ma nieco ponad 150 000 aktywnych żołnierzy, a 81 000 żołnierzy znajduje się w rezerwie. Ale chociaż liczba ta może wydawać się zniechęcająca,  to Wielka Brytania umieszczona jest na liście największych sił na świecie.
Jeśli chodzi o pojazdy lądowe, kraj ma około 250 czołgów bojowych.Wiele z nich to modele Challenger 2, jedna z najlepszych na świecie mobilnych maszyn bojowych w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Żołnierze mogą liczyć na 5950 opancerzonych pojazdów bojowych, 89 samobieżnych dział artylerii, 138 innych ciągnionych artylerii i 42 rakietowych projektorów.

W powietrzu RAF ma 888 samolotów, w tym 141 myśliwców, 91 innych jednostek wielozadaniowych i 386 śmigłowców wojskowych.

A słynna na całym świecie Royal Navy wciąż ma w zanadrzu 76 statków.
Wielka Brytania ma w swojej arsenale sześć niszczycieli, 13 fregat i 11 okrętów podwodnych. Każdy niszczyciel to model wystrzeliwujący rakietę klasy Daring o zasięgu 13 000 km.
Największym okrętem wojennym Wielkiej Brytanii jest HMS Queen Elizabeth, jedna z największych, jakie kiedykolwiek zbudowano dla Royal Navy.
Oprócz tej technologii, Wielka Brytania wciąż posiada arsenał broni, w tym słynne na całym świecie pociski Trident. Każda rakieta przystosowana do podmorskich łodzi ma zasięg 12 000 km i może pomieścić ładunek o masie 2 800 kg. 

Zestaw uzbrojenia został ujawniony, ponieważ źródła rządowe wskazywały, że mogą wystąpić dalsze działania przeciwko Rosji, jeśli reżim Putina zareaguje w „nieproporcjonalny” sposób na wydalenie swoich dyplomatów.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Londyn przedstawia zestaw uzbrojenia przeciwko reżimowi Putina
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz