Brytyjska telewizja BBC pluje na Polskę! „Zagraża liberalnej demokracji”

 
bbc photo
zdjęcie Ali Craigmile
 

Od kiedy rząd Zjednoczonej Prawicy przestał rozmawiać z zagranicznymi partnerami na kolanach, od tego czasu wzmogły się ataki na Polskę. Duży wpływ na rosnącą krytykę miała opozycja, która skarżyła się zagranicznym politykom i mediom. Teraz kubeł pomyj na Polskę wylała brytyjska telewizja BBC. W reportażu oskarżono polski rząd m.in. o “pełzający autorytaryzm” i “zagrażanie liberalnej demokracji”.

Korespondent zagraniczny BBC Mike Thomson zwrócił uwagę na oskarżenia pod adresem polskiego rządu, które dotyczą o “zagrażania niezależności sądownictwa przez znaczne zwiększenie wpływu nad sądami”. Brytyjska telewizja przypomniała, że ma jeszcze tydzień, do 20 marca, aby udzielić odpowiedzi na uwagi unijnych instytucji dot. praworządności. Thomson dodaje, że w najgorszym przypadku rząd w Warszawie “może nawet ostatecznie stracić prawo głosu w Unii Europejskiej”.

W dalszej części reportażu było znacznie gorzej. Po raz kolejny straszono autorytarną polityką rządu, która „zagraża liberalnej demokracji przez atakowanie mediów, ograniczanie swobód obywatelskiego oraz zachęcanie kulturalnej i religijnej nietolerancji”.

Thomson odwiedził Polskę, by wybadać odczucia wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził – partia rządząca “dobrze wykorzystuje niezadowolenie z zachodnich liberalnych wartości i podkreśla tradycyjny ideał polskości, obiecując przywrócenie ludziom ich dumy, kultury i wiary w siebie”.

   za wrealu24.pl

Brytyjska telewizja BBC pluje na Polskę! „Zagraża liberalnej demokracji”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz