Wielka imigracja 250 tyś. nielegalnie wjeżdża do UK

Według tajnych danych Home Office, do 250 000 ludzi  wjeżdża jako nielegalni imigranci do Wielkiej Brytanii, a kontrole graniczne są całkowicie nieskuteczne.

David Wood, który był szefem egzekwowania imigracji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych do 2015 r., powiedział, że ponad 1,2 mln nielegalnych imigrantów mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, głównie po przedłużeniu pobytu w wizach.

Ludzie nie są świadomi skali problemu, ponieważ oficjalne dane nie są publikowane, a szacunki Home Office dla nielegalnych imigrantów są utrzymywane w tajemnicy przez ministrów, ponieważ są „zawstydzające”, zdaniem ekspertów.

Od 150 000 do 250 000 cudzoziemców nie wraca do kraju kiedy kończą się im wizy.
Należą do nich osoby:

-nielegalnie przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z tyłu ciężarówek  

– osoby, którym odmówiono azylu (około 26 000 w ubiegłym roku) oraz studenci i inni, którzy przedłużają wizy.

Dziesiątki migrantów gromadzą się w pobliżu ciężarówek, które kierują się w stronę terminalu promowego w Calais we Francji

Ale prawdziwe liczby nie są rejestrowane oficjalnie, ponieważ nowy system e-granic Rządu nie udostępnia danych Urzędowi Statystyki Krajowej i innym.
„Duża liczba nielegalnych imigrantów jest wyraźną oznaką, że polityka imigracyjna nie ma takiego efektu, jaki ma”, dodali, a nieskuteczne kontrole „mogą być gorsze niż brak kontroli imigracyjnych”, stwierdzili naukowcy.

Ostrzegali, że ponieważ polityka rządu nie uwzględnia setek tysięcy nielegalnych imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii: „Nie tylko nie zmniejsza liczby zagranicznych obywateli osiedlających się w Wielkiej Brytanii, ale zapewnia także bardzo wysoki odsetek ludzi którzy nie będą płacić podatków i będą uczestniczyć w nielegalnej działalności „.

Naukowcy wezwali także ministrów do użycia numerów ubezpieczenia społecznego, aby oszacować imigrację, co pokazuje, że w samym 2015 r. było 827 000 rejestracji obywateli zagranicznych. Natomiast w tym samym okresie oficjalny system szacowany na około 550 000 osób przybył do Wielkiej Brytanii.

Ministrowie muszą lepiej radzić sobie z deportacją osób, które nie powinny mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii – dodali.
„Spodziewamy się, że osoby, które nie mają podstaw pobytu, dobrowolnie wyjeżdżają, a jeśli tego nie zrobią, egzekwujemy ich usunięcie, w tym zagranicznych przestępców, których w ubiegłym roku zwróciliśmy ponad 6000. Oficjalni statystycy stwierdzili, że nie jest możliwe bezprawne dokładne określenie liczby osób w tym kraju.

Głównym wskaźnikiem wykorzystywanym do śledzenia trendów w regularnej imigracji jest migracja netto, która opiera się na badaniu pasażerów i mierzy różnicę między liczbą osób przyjeżdżających i wyjeżdżających z kraju przez co najmniej rok.

Długoterminowa międzynarodowa migracja netto wynosiła w zeszłym roku około 248 000.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Wielka imigracja 250 tyś. nielegalnie wjeżdża do UK
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz