Spór Cimoszewicz z Andruszkiewiczem o wolne niedziele. Ostra riposta prawicowego polityka

 
andruszkiewicz photo
zdjęcie MEDIA WNET

11 marca to pierwsza niedziela, podczas której obowiązuje całkowity zakaz handlowy głównie w sklepach wielkopowierzchniowych. I choć Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada kontrole to należy pamiętać, że otwarte mogą być cukiernie, piekarnie, kwiaciarnie, stacje paliw i małe sklepiki, w których za ladą staną właściciele. Ustawa zakazująca handlu w niedzielę spotkała się z mieszanymi uczuciami wśród Polaków. Spór widoczny jest też wśród polityków. Do ostrego spięcia doszło na Twitterze pomiędzy politykami Platformy Obywatelskiej i Wolni i Solidarni.

Podczas dyskusji na antenie Telewizji Republiki do ustawy zakazującej handlu w niedzielę odniósł się poseł Adam Andruszkiewicz. Polityk stwierdził, że posłowie opozycji są hipokrytami, ponieważ sami kończą pracę w piątek, a chcą by inni pracowali jeszcze w niedziele.

Platforma Obywatelska to ugrupowanie, które broni interesów obcych w Polsce, takie ma zadania, właśnie tak się będzie zachowywać. Mnie to absolutnie nie dziwi. Mam propozycję, żeby posłowie Platformy być może sami stawali za kasami w niedziele, jeśli tak bardzo chcą, żeby te „wadę” znieść. Uważam, że polski pracownik ma również takie prawo, aby w niedzielę odpocząć, pobyć z rodziną, iść na Mszę św. – mówił Andruszkiewicz.

Na słowa prawicowego polityka bardzo nerwowo zareagował Tomasz Cimoszewicz, syn byłego premiera. Amebo polskiego parlamentaryzmu, startowałeś z list “wolnościowców”. Rozumiem że jedyna wolność o którą wam chodziło to wolność do zmiany barw partyjnych i robienia dobrze na kilometrówce bez prawa jazdy. Ale od wolności wyboru obywateli wara gdy nie wiesz co to znaczy – napisał na Twitterze.

Na tą niezwykle chamską zaczepkę zareagował Andruszkiewicz, który w bardzo ostrych słowach „zatkał” polityka Platformy. Wnuk żołnierza Armii Czerwonej i syn czerwonego barona, który dziś broni emerytur dla SB – ubliża mi, bredzi o “polskim parlamentaryzmie” i “wolności”. O polską wolność to walczyli moi dziadkowie – właśnie z takimi, jak twój ojciec i dziadek, których bronisz. Także zamilcz – napisał.

 

   za wrealu24.pl

Spór Cimoszewicz z Andruszkiewiczem o wolne niedziele. Ostra riposta prawicowego polityka
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz