Presja ma sens! Nergal przeprasza za ohydne nagranie

 
nergal photo
zdjęcie Metal Chris

Kilka dni temu kontrowersyjny muzyk – Adam Darski z grupy Behemoth – zamieścił na swoim profilu na Facebooku ohydne nagranie, na którym wymachiwał figurką penisa z przyczepionym do niego wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa. Nergal momentalnie został skrytykowany przez tysiące internautów. Jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział nawet złożenie zawiadomienia do prokuratury. Okazuje się, że silna presja ma sens!

Wystarczyła zwykła ludzka solidarność i zawziętość w walce o poszanowanie praw wierzących, by Nergala zapędzić do narożnika. Kontrowersyjny filmik zniknął z profilu lidera grupy Behemoth a sam Darski przeprosił tych wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego filmem.

“W czwartek zamieściłem w mediach społecznościowych film z życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na filmie – oprócz mojej twarzy – widoczny był także jeden z artefaktów z mojej prywatnej kolekcji, instalacja autorstwa uznanego na całym świecie muzyka i artysty Thomasa Gabriela Fischera, która – jak widzę – wzbudziła spore kontrowersje” – napisał Darski.

“Cóż, część osób śledzących moje profile zrozumiała intencje, którymi się kierowałem, część nie do końca. Dlatego pragnę zaznaczyć, że jedynym moim zamiarem było rozbawienie żeńskiej części mojej publiczności. Trudno mi pojąć, że film ten mógł zostać odebrany inaczej, niż jako zwykły żart. Jeżeli jednak ktoś poczuł się nim urażony, to zadziało się tak wbrew moim intencjom. Takie osoby (a w szczególności KOBIETY) przepraszam – nie miałem zamiaru sprawić im przykrości”– wyjaśnia Nergal.

“Jednocześnie zaznaczam, że na swoich profilach w mediach społecznościowych często wyrażam poglądy czy opinie, które nie muszą korespondować z poglądami, opiniami, poczuciem humoru i wrażliwością osób o poglądach konserwatywnych. Uprzejmie proszę więc takie osoby o świadome korzystanie z treści, które zamieszczam – nikogo nie chcę zmuszać do oglądania rzeczy, które udostępniam, a tym bardziej do podzielania moich prywatnych poglądów” – zakończył.

   za wrealu24.pl

Presja ma sens! Nergal przeprasza za ohydne nagranie
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz