Pół tysiąca ludzi niszczy ubrania, zamach chemiczny w Salisbury

Zamach za pomocą chemicznego środka na rosyjskiego szpiega w Salsbury przybiera na sile Policja poinformowała że co najmniej 500 osób które przebywały w restauracji i w sklepie gdzie przebywał szpieg ze swoją córką mają umyć albo najlepiej utylizować swoje ubrania

Urzędnicy wydali ostrzeżenie po tym, jak ślady środka chemicznego użytego w ataku zostały wykryte w pubie i restauracji odwiedzonej przez Siergieja i Julię Skripal.

Istnieje obawa, że ​​około 500 osób mogłoby wejść w kontakt z zabójczą substancją.

Mundury noszone przez personel restauracji Zizzi zostały spalone, a stół, przy którym pan Skripal i jego córka jedli lunch, został zniszczony.

Wściekli mieszkańcy zadawali pytania, dlaczego władze czekały siedem dni aby poinformować społeczeństwo o zagrożeniu. Ciągle słyszymy różnych urzędników, którzy mówią nam, że nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, ale teraz powiedziano nam, że setki ludzi może być narażonych na skażenie. To bardzo niepokojące – Sarah Walker 

Ślady niezidentyfikowanej substancji chemicznej znaleziono w restauracji Zizziego w centrum Salisbury, gdzie 66-letni podwójny agent i jego 33-letnia córka jadły obiad w niedzielę po południu.

Para została później znaleziona w stanie krytycznym na ławce przed centrum handlowym Maltings, około godziny 16.15.
Pozostają w krytycznym stanie na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Szpitala Salisbury.
Detektyw sierżant Nick Bailey pozostaje w poważnym stanie.

Przedmioty, które normalnie można prać chemicznie, powinny być umieszczone w dwóch plastikowych torebkach przywiązanych u góry i bezpiecznie przechowywane w domach.

Osoby które były w pobliżu gdzie przebywała para radzi się aby usunęły rzeczy takie jak telefony komórkowe i torebki.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Pół tysiąca ludzi niszczy ubrania, zamach chemiczny w Salisbury
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz