Duda do przeciwników zakazu handlu: Usiądźcie na kasy w niedzielę

Szef „Solidarności” Piotr Duda skrytykował PO za akcję przeciwko ograniczeniu handlu w niedzielę i zaproponował, by politycy tej partii „usiedli na kasy” w ramach wolontariatu.

„Zamiast organizować konferencje, niech politycy PO siadają w niedzielę na kasy w marketach jako wolontariusze. Jeżeli politycy Platformy zdecydują się usiąść na kasy, pokażą, że im zależy na społeczeństwie i na obywatelach. Na pewno ich przyjmą. Niech zastąpią kasjerki i pracowników w marketach” – stwierdził Piotr Duda.

Politycy PO Sławomir Neumann i Małgorzata Janyska zapowiedzieli, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu Platforma wniesie projekt znoszący ustawę, która ogranicza handel w niedzielę. „Jarosław Kaczyński próbuje ułożyć nam życie na swoją modłę i decydować o tym, co będziemy robić w niedzielę. Na to nie będzie naszej zgody” – powiedział Neumann.

Od marca i w kolejnych miesiącach 2018 roku będą dwie niedziele handlowe. W 2019 roku – jedna niedziela w miesiącu, a od 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał już we wszystkie niedziele. Odstępstwa od zakazu dotyczą m.in. cukierni, stacji benzynowych i kwiaciarni, a także sklepów spożywczych, w których właściciel prowadzi sprzedaż osobiście.

za parezja.pl

Duda do przeciwników zakazu handlu: Usiądźcie na kasy w niedzielę
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz