Rosja spenetrowała UK, idzie wojna szpiegów na wyspach

W ostatnich dniach doszło do niecodziennej sytuacji na wyspach, który rzutuje na bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej oraz i krajowej.

Dokonano zamachu na życie za pomocą środka chemicznego na byłego agenta rosyjskiego, który zamieszkał dzięki pomocy Brytyjczyków na wyspach.

Mężczyzna o imieniu Col Skripal sprzedał tajemnice wywiadowi Brytyjskiemu MI6, który zwerbował go w latach 90. XX wieku. Col Skripal, starszy oficer wywiadu z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, został skazany w Rosji ale w 2010 r.oku w wymianie szpiegowskiej dostał „nowe życie ” na wyspach.

PYTANIE JEDNAK KTÓRE NASUWA SIĘ BRZMI ?

Kto zdradził z UK miejsce gdzie mieszkał ten były szpieg…  

Był pewno chroniony planem ochrony agentów.
Wynika z tego że rosjanie mają swoich agentów na terenie UK a nie działa dobrze ochrona antyszpiegowa na wyspach jednym słowem Rosja „spenetrowała UK”.

Atak na ukrytego byłego szpiega przez UK który wybrał stronę UK pokazuje że coś jest zle w bezpieczeństwie tego kraju.Teraz czytamy że w Manchester przed zamachem bombowym komórka terrorystów na wyspach działała bardzo długo…

Atak na tego szpiega w Londynie to informacja wysłana od Rosji do UK, my wiemy wszystko o was, niestety to nie książki sensacyjne ale prawdziwe życie. Ludzie którzy chcą współpracować z UK na świecie mogą się bać że Rosjanie mają swoich agentów w wysokich urzędach w WIelkiej Brytanii.

Ponadto już czytamy że komórka terrorystów która zorganizowała zamach w Manchester działała bardzo długo na wyspach czyli zlecenie zamachu mogły być wybory przyspieszone jakie ogłosiła Premier May, przed wyborami miała 20 % przewagi aby stracić prawie wszystko.

Oto agent i córka zaatakowani bronią chemiczną i są w stanie krytycznym, poniżej wojsko bada przyczyny zgonu. On miał 66 lata a córka 33, ponadto w stanie ciężkim jest też detektyw który udał się do domu agenta. Wstępne badania mówią że broń chemiczna została rozpylona w areozolu w domu.

Konrad W.

   za polskie-echo.com

Rosja spenetrowała UK, idzie wojna szpiegów na wyspach
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz