Rządzą nami banksterzy? Rząd przyznał 20 mln zł z naszych podatków… bankowi

Bank inwestycyjny JP Morgan jest największą taką instytucją na świecie. Właśnie podpisał z polskim rządem umowę na dotację w wysokości 20,2 mln zł.

Dokument podpisano 14 grudnia 2017 r. i przewiduje on wypłatę grantu w wysokości 20,2 mln zł. Firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r. JP Morgan zawarł umowę z resortem funkcjonującym pod nazwą Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

To najwyższa rządowa dotacja dla firm z sektora usług finansowych w historii. Zwykle dotacje dla centrów usług nie przekraczały kilku milionów złotych. Inaczej sytuacja wygląda w inwestycjach produkcyjnych. Tutaj dotacje wynoszą nawet kilkanaście milionów złotych.

Z instytucją, o której mowa, wiążą się liczne kontrowersje. Zarzuca się jej m.in. powiązania z wpływowymi chińskimi komunistami oraz spekulacje wymierzone w waluty narodowe (w tym także w złotówkę).

W sprowadzenie do Polski JP Morgan zaangażował się premier Mateusz Morawiecki, którego zdaniem obecność instytucji w Polsce to dowód zaufania pokładanego w rozwój naszej krajowej gospodarki.

za parezja.pl

Rządzą nami banksterzy? Rząd przyznał 20 mln zł z naszych podatków… bankowi
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz