Przełomowa decyzja Sejmu. „Dziś wyrzucamy ich na śmietnik historii”

 
macierewicz photo
zdjęcie MEDIA WNET

Po kilku miesiącach dyskusji i zapowiedzi posłowie wreszcie przegłosowali ustawę, która pozbawi stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą “sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”! Za głosowało 264 posłów, przeciw było 159. To kolejny cios w pełzającą komunę!

Ustawa ma przywrócić właściwe miejsce tym, którzy swoim postępowaniem zdradzili polski naród, sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, podeptali najważniejsze wartości naszej tożsamości narodowej, splamili mundur żołnierza polskiego. Dziś wyrzucamy ich na śmietnik historii – mówił o projekcie poseł sprawozdawca Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wyjaśnił, że projekt jest adresowany do rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz tych “którzy przez lata byli prześladowani i mordowani, o których pamięć próbowano zatrzeć w historii naszego kraju”. Szef MON przypomniał też o ludziach młodych, którzy dzięki tej ustawie będą wiedzieli „jaka jest różnica między białym orłem a “WRONą””.

Nowe regulacje – jak napisano w uzasadnieniu – pozwolą na “zadośćuczynienie społeczeństwu polskiemu” i stanowić będą “symboliczne rozliczenie epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w której symptomatyczna była kariera wojskowa i polityczna Wojciecha Jaruzelskiego, współpracownika Informacji Wojskowej w okresie stalinowskim”. Wykaz osób, które utraciły stopień wojskowy, ma ogłaszać prezydent w drodze obwieszczenia w “Monitorze Polskim”.

Antoni Macierewicz, który przedstawił projekt ustawy degradacyjnej, podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami oświadczył, że „ma nadzieję, że to ostatni raz, gdy do tych ludzi używa się tytułów generalskich”. Tym samym droga do zdegradowania m.in. Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka została otwarta!

za: PAP

   za wrealu24.pl

Przełomowa decyzja Sejmu. „Dziś wyrzucamy ich na śmietnik historii”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz