USA demonstrują gotowość do wojny lądowej w Syrii

Wejście grupy amerykańskich okrętów desantowych na Morze Śródziemne może być początkiem amerykańskiej kampanii lądowej w Syrii, donoszą media.
Portal internetowy „III wojna światowa” publikuje materiał oparty na niedawnych doniesieniach medialnych o tym, że grupa okrętów desantowych Marynarki USA wpłynęła na wody Morza Śródziemnego. Wstępnie informowano, że okręty kierują się do strefy odpowiedzialności amerykańskiej 6. Floty stacjonującej na Morzu Śródziemnym.

Według obserwatorów „III wojny światowej” zadanie amerykańskich desantowców i przewożących ich okrętów jest jeszcze bardziej alarmujące. Podprowadzając grupę okrętów z SEAL na pokładzie bezpośrednio do brzegów Syrii, Amerykanie starają się pokazać, że są gotowi działać w tym kraju zgodnie z „najgorszym scenariuszem”.

W sumie na okrętach desantowych, jak zaznacza „III wojna światowa”, jest około 2000 amerykańskich piechurów morskich. Ponadto przewożą 30 śmigłowców i skrzydło bojowe z 6 lub 8 niszczycieli „Harrier”. Sprzęt ten jest w stanie zapewnić skuteczne wsparcie desantu amerykańskich żołnierzy w Syrii.

„Tą grupą bojowych okrętów Marynarki Wojennej USA mogą zainicjować kampanię lądową na Bliskim Wschodzie, co też demonstrują całemu światu” — podsumowuje felietonista gazety.

Zdjęcie: Official U.S. Navy Page (CC BY-SA 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Źródło: Wiadomości z kraju – Wolne Media

   za: alexjones.pl

USA demonstrują gotowość do wojny lądowej w Syrii
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz