Soros i jego walka o nowy porządek świata

Niechcący powiedział prawdę

W październiku George Soros znów znalazł się na czołówkach gazet. Tym razem za sprawą przekazania 13,7 mld funtów (18 mld dolarów) na rzecz utworzonej przez siebie Fundacji Otwartego Społeczeństwa (Open Society Foundations – OSF). Był to jeden z największych transferów, jaki kiedykolwiek dokonał prywatny darczyńca na rzecz jednej instytucji. Soros przekazał w ten sposób większość ze swojej szacowanej na 24,6 mld dolarów fortuny na cele „filantropijne”. „Filantropijne” umieszczam w cudzysłowie, bowiem chyba mało kto wierzy w to, że za działaniami Sorosa nie idą wielkie interesy, których do bezinteresownych zaliczyć nie można. Tak przynajmniej uważają ci, którzy widzą w multimiliarderze jednego z głównych budowniczych NWO. Są oczywiście zdecydowani przeciwnicy takiego stawiania sprawy. Wśród nich prym wiodą beneficjenci Sorosowej „dobroczynności”. Ale może to tylko przypadek?

George Soros prominentnym wyznawcą teorii spisku?

Na niedawnym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Soros znów dał znać o sobie. Podczas przemówienia oskarżył prezydenta Donalda Trumpa o to, że popycha Stany Zjednoczone do wojny nuklearnej. „Sytuacja uległa pogorszeniu. Nie chodzi tu tylko o przetrwanie otwartego społeczeństwa, ale całej naszej cywilizacji. Obaj politycy [Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, oraz Donald Trump] wydają się skłonni zaryzykować wojnę nuklearną, aby tylko utrzymać się przy władzy”. Światowej sławy „filantrop” dodał jeszcze: „Stany Zjednoczone zmierzają do konfliktu atomowego, odmawiając uznania faktu, że Korea Północna stała się państwem nuklearnym. Powoduje to, że Koreańczycy przyspieszyli rozwój swojego potencjału atomowego, co z kolei może skłonić USA do wyprzedzającego wykorzystania swojej przewagi nuklearnej; w efekcie rozpoczną one wojnę jądrową po to, aby zapobiec wojnie jądrowej”. Mimo wszystko George Soros jest dobrej myśli: „Sądzę, że administracja Trumpa, stanowiąca zagrożenie dla świata, jest zjawiskiem wyłącznie przejściowym, które zniknie w 2020 r. [kolejne wybory prezydenckie w USA], a nawet wcześniej”, relacjonowała Maya Oppenheim z „The Independent”.

Niechęć amerykańskiego finansisty, zajmującego obecnie 20. miejsce wśród 400 najbogatszych Amerykanów w rankingu magazynu „Forbes”, do obecnej administracji prezydenckiej w ogóle, a Trumpa w szczególności jest powszechnie znana. Dlatego choć krytykowano tę część wypowiedzi Sorosa, wskazując, że pragnie nagłośnić i udramatyzować osobiste opinie i animozje, jej treść nie mogła zdziwić. Inaczej rzecz się miała z inną opinią wygłoszoną podczas tego przemówienia.

Bowiem Soros zaatakował w nim również dwa giganty branży komputerowej: Google i Facebook, nazywając obie firmy zagrożeniem dla społeczeństwa oraz ostrzegając przed powstaniem „jeszcze potężniejszych monopoli”. Finansista jakby zapominając o tym, że ma potężne udziały w obu korporacjach – o czym przypomniał Isaac Davis na stronie Waking Times – oświadczył: „Siła oddziaływania na postawy ludzi coraz bardziej koncentruje się w rękach zaledwie kilku firm”.

Zauważmy, że do tej pory takie opinie uchodziły w gronie rozsądnych i przyzwoitych ludzi, a rekrutują się oni głównie z beneficjentów Otwartego Społeczeństwa (OSF), za spiskowe, a ich głosicielom przyszywano metkę z napisem wyznawca spiskowej teorii dziejów. A tu proszę – co za niespodzianka! Sam kreator wygłasza poglądy, podobne tym zamieszczanym przez podrzędnych pismaków na niszowej stronie internetowej dla nawiedzonych.

Isaac Davis przytoczył zdania byłego dyrektora wykonawczego Facebooka, który 10 listopada 2017 r. na kampusie Stanford’s Graduate School of Business ostro wypowiedział się na temat tego, jaki wpływ na naszą rzeczywistość ma Facebook i inne media społecznościowe. Chamath Palihapitiya skrytykował działania gigantów z Doliny Krzemowej. „Czuję ogromną winę… Sądzę, że gdzieś w głębi duszy czuliśmy, że może się wydarzyć coś naprawdę niedobrego… Stworzyliśmy narzędzia, które rozrywają tkankę społeczną, niszczą mechanizmy jego funkcjonowania”. Były dyrektor Facebooka wskazał na efekt tych działań: „Brak dyskursu obywatelskiego, współpracy, dezinformacja, nieprawda. I to jest nie tylko problem Ameryki… to jest problem globalny. To niszczy podstawy tego, jak ludzie zachowują się między sobą, jako grupy społeczne i jako jednostki”. Obecna dyrekcja najpopularniejszego medium społecznościowego oczywiście odcięła się od słów, które wypowiedział Palihapitiya, wskazując, że od czasu, gdy on był dyrektorem, upłynęło sporo lat, a wraz z tym wiele zjawisk uległo gruntownej zmianie. Oczywiście na lepsze.

Niechcący powiedział prawdę

„Wypowiedzi Sorosa na temat Google i Facebooka mają coś z Orwella, gdy mówi na temat potrzeby uwolnienia ludzkich umysłów z ciężaru pewnych informacji”, kontynuuje Isaac Davis na stronie Waking Times. Tam też znajdziemy zapis dalszego ciągu obłudnych jeremiad pod adresem Facebooka i Google człowieka, który utopił wiele miliardów dolarów, aby wyprofilować ludzkie umysły, uczynić przewidywalnymi reakcje społeczne oraz społeczne wybory. „[Facebook i Google] świadomie kontynuują proceder uzależniania odbiorców od swych usług. Może to być bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla młodzieży. Istnieją podobieństwa między platformami internetowymi a firmami świadczącymi usługi hazardowe. Kasyna wypracowały techniki, za pomocą których skłaniają graczy do stawiania wszystkich swoich pieniędzy na jedną kartę, nawet tych pieniędzy, których nie mają. Coś bardzo szkodliwego i być może nieodwracalnego dzieje się z ludzką uwagą w dzisiejszej erze cyfrowej. I nie chodzi tu tylko o rozproszenie uwagi czy uzależnienie od internetu: media społecznościowe skłaniają ludzi do rezygnacji z własnej podmiotowości”.

Czy oznacza to, że stary spekulant, przypomnijmy – pan Soros ma 87 lat, oprzytomniał? Obudziło się w nim ludzkie sumienie? Przejrzał i zobaczył, ile krzywdy wyrządził ludziom? Być może tak właśnie jest. A może jest jednak inaczej? Może jest to kolejna gra Sorosa, działanie krętacza oparte na prymitywnej zasadzie – „łapaj złodzieja!”? Odwrócenia uwagi od tego, co sam robi od dekad, wskazując na „sprawcę zastępczego”?

W każdym razie konkluzja multimiliardera jest wymowna. Tyrada Sorosa, niby to w obronie wolności ludzkiego ducha, kończy się – jak na marksistę kulturowego i lewaka przystało – wezwaniem skierowanym do państwa, aby wzięło to całe towarzystwo za twarz. „Soros powiedział, że takie giganty jak Facebook i Google powinny być postrzegane jako instytucje użyteczności publicznej i jako takie objęte rządową kontrolą. Władza powinna dokonać regulacji działalności obu platform”. W sposób oczywisty doprowadziłoby to do przejęcia przez państwo całkowitej kontroli politycznej nad większością treści przekazywanych w internecie. „Obecnie istniejąca w internecie cenzura jest motywowana interesami korporacyjnych elit. Jednak umożliwienie rządowi monitorowania działalności tych korporacji w sieci spowodowałoby wprowadzenie kontroli federalnej nad całą zawartością internetu”, czytamy na Waking Times.

Innymi słowy, obecnie ścierają się ze sobą giganci, a wynikiem tej walki jest m.in. to, że mimo cenzury korporacyjnych elit część prawdy może się przedostać do opinii publicznej, chociażby w celu uwiarygodnienia się w oczach społeczeństwa jednej z walczących stron. Przykład Sorosa mówiącego, czym są dzisiejsze korporacje i jakie to niesie niebezpieczeństwo dla ludzkości, jest tego najlepszym dowodem. Kierowany interesem własnym, krytykując oba giganty, powiedział nieco prawdy o tym, jak toczy się nasz świat. Jednak jeśli za cenzurę weźmie się państwo, to wówczas obywatelom nie pozostanie już nic innego, jak tylko śnić orwellowski koszmar, zauważa Isaac Davis.

Jeśli gdzieś powstał oddolny ruch, jest duża szansa na to, że stoi za nim Soros

Isaac Davis przypomina, że Soros jest dobrze znany opinii publicznej ze swego finansowego wspierania wszelkiego typu inicjatyw na całym świecie zmierzających do przebudowania społeczeństw na lewacką modłę, „włączając w to poparcie dla Antify, która jest piątą kolumną, wprowadzającą destabilizację społeczną i prącą do zainstalowania komunizmu w Stanach Zjednoczonych”.

Soros nie kryje się z tym, że poprzez finansowane przez siebie organizacje i pracujących w nich swoich utrzymanków, płci obojga, stara się wpływać, i w samej rzeczy, wpływa, na to, co dzieje się na świecie. Oczywiście dla dobra ludzkości, przynajmniej w takim sensie, w jakim on to dobro pojmuje. „Naszym celem jest umożliwienie ludziom w różnych częściach świata skuteczne zmaganie się z ich własnymi problemami. Pomaganie pokrzywdzonym i redukowanie ludzkiego cierpienia w jak najwyższym stopniu”. Jak wiemy, są jednak na tym świecie politycy, popierani przez swoich wyborców, którzy nie życzą sobie „bratniej” pomocy tow. Sorosa.

Wracając jednak do wypowiedzi grandziarza, mającej miejsce w Davos, przekazanej przez Mayę Oppenheim z „The Independent”, to wynika z niej, że pokłada on nadzieję w tym, że nawet po jego śmierci działalność jego licznych fundacji będzie kontynuowana, bowiem mimo że już tyle dobrego dokonały, „pozostało jeszcze dużo do zrobienia”.

W sierpniu 2016 r. strona Humans Are Free opublikowała tekst dobrze znanego wszystkim Czytelnikom Teorii Spisku Makia Freemana. Z przedstawionego materiału wynika, że na stronie DCLeaks ujawniono dokumenty oraz ponad 2500 mejli pochodzących ze zhakowanych skrzynek należących do OSF. „Pokazują one czarno na białym dowody machinacji, manipulacji i ogromnych wpływów urodzonego na Węgrzech Żyda, multimiliardera, głównego donatora Hilarzycy Clintonowej, arcymanipulatora, wielkiego budowniczego nowego porządku świata – George’a Sorosa”.

Aby uczynić zadość rzetelności dziennikarskiej, przypomnijmy, że DCLeaks uznawana jest za stronę frontową grupy cyberszpiegowskiej Fancy Bear. Firma CrowdStrike, zajmująca się zapewnieniem cyberbezpieczeństwa swoim klientom, stwierdza „ze średnim stopniem pewności”, że Fancy Bear jest powiązana z rosyjską agencją wywiadu wojskowego GRU. Natomiast inne podmioty działające na rynku zabezpieczeń przed atakami hakerskimi: SecureWorks, ThreatConnect i Fireeye’s Mandiant stwierdziły, że grupa Fancy Bear jest sponsorowana przez rząd rosyjski.

Mainstreamowe media zignorowały ujawnione przez hakerów fakty dotyczące Sorosa. Natomiast ci, którzy zainteresują się rewelacjami przekazanymi przez stronę DCLeaks, będą z pewnością zdziwieni rozmiarami wpływów tego człowieka, pisze Makia Freeman, dodając, że multimiliarder „w pełni zasługuje na to, aby skupić uwagę na jego działalności, w tym samym stopniu, w jakim zwraca się uwagę na postępowanie rodzin Rockefellerów i Rothschildów”. Soros stał za pojawieniem się takich ważnych ruchów politycznych w USA jak radykalny ruch Murzynów amerykańskich Życie Czarnych ma Znaczenie (Black Lives Matter) oraz za szeregiem istotnych wydarzeń geopolitycznych na świecie. Tu Freeman wymienia „ukraiński zamach stanu finansowany przez USA, w wyniku którego zainstalowano na Ukrainie neonazistowski rząd marionetkowy”. Poza tym „ulubioną metodą działania Sorosa jest finansowanie kolorowych rewolucji (fałszywe oddolne inicjatywy buntu przeciwko władzy) poprzez jego liczne organizacje pozarządowe specjalizujące się w propagandzie i obalaniu demokratycznie wybranych rządów”.

O wpływach George’a Sorosa na scenę polityczną Polski za pośrednictwem finansowanych przez niego organizacji pozarządowych pisała we wrześniu 2016 r. dziennikarka Sylwia Czubkowska na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”: „Ten amerykański kontrowersyjny miliarder rzeczywiście od lat ma spory wpływ na polskie NGO”.

W 2015 r. Rosja zakazała działalności na swym obszarze organizacji wspieranych przez amerykańskiego multimiliardera. Z „planem Sorosa” dotyczącym zalewu Europy przez nielegalnych emigrantów z Afryki walczy też rząd Węgier. „Jeśli gdzieś powstał oddolny ruch, jest duża szansa na to, że stoi za nim Soros”, konkluduje Freeman na stronie Humans Are Free.

10 przejawów działalności Sorosa

Ujawnione przez stronę DCLeaks mejle dowodzą, że amerykański krezus finansowy ma do swej wyłącznej dyspozycji założoną przez siebie organizację Fundacji Otwartego Społeczeństwa (OSF). Działa ona w bardzo wielu krajach na całym świecie, realizując programy swojego twórcy, takie jak: otwarte granice, niekrępowana migracja, opieka i wsparcie dla nielegalnych emigrantów, szerzenie amerykańskiej demokracji na całym świecie. „Amerykańskiej”, czyli takiej, jaką wyobraża sobie Soros – porządku społecznego zbudowanego na zasadzie politycznej poprawności.

Freeman wymienia 10 największych manipulacji, w które, według ujawnionych przez DCLeaks materiałów, zaangażowany był na olbrzymią skalę Soros.

Finansista próbował wpłynąć na decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego, tak aby możliwe byłoby otrzymanie dokumentów i opieki dla nielegalnych emigrantów, którzy zostali rodzicami dziecka urodzonego w USA. Soros kupuje dziennikarzy, by ci przedstawiali w jak najbardziej korzystnym świetle aktualną sytuację na Ukrainie, pod neonazistowskimi rządami. Polega to na wytypowaniu żurnalistów z pięciu krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Grecja) i oferowanie im długoterminowych wyjazdów reporterskich na Ukrainę.

Kolejne matactwa Sorosa, według ujawnionych mejli, mają się sprowadzać do wywierania wpływu na wzmożenie fali emigracji oraz wykorzystywania kryzysu emigracyjnego w Europie. „Nasze zaangażowanie się polega na tym, że oprócz łagodzenia negatywnych skutków stosowania prawa wobec nielegalnych emigrantów wspieramy osoby, które działają na polu zmiany obowiązujących przepisów oraz polityki państw wobec emigrantów”, czytamy w ujawnionym przez DCLeaks mejlu. Poza tym, a jest to już czwarty przykład na szkodliwą dla porządku świata działalność Sorosa i jego ferajny, multimiliarder stara się wpływać na zmiany przepisów migracyjnych w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Celem tych machinacji jest utworzenie centralnego systemu zarządzania ruchami migracyjnymi na całym świecie. Jako swoje zwycięstwo Soros potraktował przyjęcie przez Senat w 2013 r. projektu imigracyjnej ustawy „Gangu Ośmiu” senatorów. Mimo że ostatecznie Izba Reprezentantów projekt odrzuciła.

Według materiałów ujawnionych przez stronę DCLeaks Soros wspomagał finansowo ruch Black Lives Matter, przeznaczając na ten cel 650 tys. dolarów. „Pomoc ta miała więcej wspólnego z prowokowaniem gwałtownych wystąpień przeciwko policji i porządkowi publicznemu niż z rzeczywistą pomocą dla czarnych, będących ofiarami rasizmu i biedy”. Freeman stwierdza też, że zhakowane materiały ujawniły wpływy Sorosa na decyzje Clintonowej, gdy ta była sekretarzem stanu USA, jako przykład podając sytuację w Albanii, w której podczas demonstracji antyrządowych w stolicy tego kraju, Tiranie, śmierć poniosły trzy osoby. Soros przekazał żonie Clintona, kogo powinna wysłać jako mediatora z ramienia USA. Clintonowa dostosowała się do polecenia multimiliardera.

Siódmy przejaw działalności Sorosa to kupowanie wpływów na kreowaną przez państwo politykę „sprawiedliwości społecznej”. Mówi o tym treść innego, ujawnionego, materiału: „Należy wspomagać rozwój sprawiedliwości społecznej, w oparciu o instytucje rządowe wybranych krajów, tam, gdzie możliwości rozwoju (lub zagrożenia) otwartego społeczeństwa są szczególnie istotne”. Oczywiście istotne z punktu widzenia planów Sorosa wprowadzania nowego ładu społecznego na świecie.

Kolejny przejaw hochsztaplerstwa George’a Sorosa to próba uzyskania poparcia Grecji dla wywołania powstania na Ukrainie oraz skierowania go przeciwko Rosji.

Poza tym Soros poprzez swoje organizacje zbiera dane na temat przeciwników planów zmierzających do budowy społeczeństwa otwartego, czyli innymi słowy mówiąc, nowego porządku świata (NWO). Według strony Daily Caller, Soros przeznaczył 200 tys. dolarów dla Center for American Progress (CAP), a następnie dodał do tego dwa kolejne granty na łączną sumę pół miliona dolarów, z poleceniem, aby CAP przeprowadził szeroko zakrojone badania oraz monitoring działalności oponentów Sorosa. Wśród nich znalazła się Pamela Geller (Stop Islamization of America), Liz Cheney (córka byłego wiceprezydenta Dicka Cheneya), organizacje takie jak Jihad Watch i The Middle East Forum. Na celowniku Sorosa znalazły się również media, uważane przez niego za prawicowe, a do takich zalicza wszystkie te, które nie są przesadnie zachwycone działalnością amerykańskiego finansowego nababa. Również Tea Party i inne tego typu inicjatywy są pod baczną obserwacją podopiecznych amerykańskiego finansisty.

Dziesiąty przejaw krętactw grandziarza to kontrolowanie ambasadora USA na Ukrainie oraz ważnych postaci życia politycznego w tym kraju. „Soros oraz jego NGO odbyli szereg spotkań oraz szczegółowych rozmów z niemal każdym ważnym aktorem zaangażowanym w wydarzenia na Majdanie. Należeli do nich: ambasador USA Geoffrey Pyatt, David Meale (doradca ekonomiczny ambasadora), Lenny Benardo (obecnie wiceprezes OSF), Yevhen Bystrytsky (dyrektor wykonawczy, International Renaissance Foundation IRF, organizacji będącej częścią OSF), Oleksandr Sushko (przewodniczący zarządu IRF), Ivan Krastev (przewodniczący Centre for Liberal Studies), Sabine Freizer (OSF) i Deff Barton (dyrektor, USAID, Ukraine).

Dla Makia Freemana przytoczone wyżej informacje są wystarczającym dowodem na to, że spełniają się na naszych oczach prorocze słowa Johna Fitzgeralda Kennedy’ego: „Przeciwstawiamy się na całym świecie monolitycznemu i bezwzględnemu spiskowi, który opiera się na metodach tajnego poszerzania swoich wpływów – na infiltracji zamiast inwazji, na przewrocie zamiast wyborów”. Jak wiadomo, jedna z teorii spisku mówi, że jeśli tymi słowami JFK sobie nie zaszkodził, to na pewno również nie pomógł.

An Orwellian George Soros Calls Facebook and Google a ‘Menace’ for Hacking Our Minds

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/davos-2018-george-soros-launches-blistering-attack-on-trump-the-survival-of-our-entire-civilization-a8179311.html

http://humansarefree.com/2016/08/soros-hack-top-10-machinations-of-nwo.html

Napisane przez Robert Kościelny

https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/5471-soros-i-jego-walka-o-nowy-porzadek-swiata

Talbot

za neon24.pl

Soros i jego walka o nowy porządek świata
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz